Emmy kazanan diziler 2022

İstediğimizden daha az sürpriz ve duyguyla geçen bir gecenin ardından, 2022 Emmy Ödülleri şimdiden az çok adil bir şekilde kazananlara dağıtıldı. İzlemeyi ertelediyseniz ve hala ana kategorilerde ödül kazananlardan bazılarını izlemeyi bekliyorsanız, bunları hangi akış platformunda bulabileceğinizi belirttiğimiz bir liste burada.

1. The White Lotus

The White Lotus

Ödüller ve adaylıklar bir yana, The White Lotus’un “yılın sürprizi” olması çok muhtemel. Mike White’ın hünerli yazımı, sağlam yönetmenliği ve hepsinden önemlisi, özellikle ilham verici ve ihtişamlı bir oyuncu kadrosu, prodüksiyonun 20 Emmy adaylığı kazanmasına ve teknikler ve ana kategoriler arasında on heykelcikle geceden muzaffer çıkmasına yardımcı oldu. Toplamda En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yazarlık, En İyi Yönetmenlik ve En İyi Sınırlı Dizi dahil 10 Emmy Ödülü. beIN CONNECT’te mevcut.

2. Euphoria

Euphoria

Gecenin en iyi pozisyonlarından biri de Sam Levinson’ın 16 adaylıkla başlayan ödüllü ve prestijli yapımı ‘Euphoria’ oldu ve Zendaya sayesinde iki kez Emmy kazanan en genç oyuncu olarak tarihe geçti. En iyi başrol oyuncusu dahil 6 Emmy Ödülü. beIN CONNECT’te mevcut.

3. Squid Game

Squid Game

Tarih yazmaktan bahsetmişken, sezonun büyük Güney Kore fenomenini görmezden gelemeyiz: tüm dünyadaki izleyicileri büyüledikten sonra 14 adaylıkla Emmy Ödülleri’ne ulaşan Squid Game. İngilizce olmayan bir dizi için en iyi yönetmenlik ödülünü kazanan dizi. En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu dahil 6 Emmy Ödülü. Netflix’te mevcut.

4. Succession

Succession

Jesse Armstrong’un yapımı, 2019 Emmy Ödülleri’nde en iyi senaryo ödülünü alarak giriş yaptı ve 2022 baskısında, gecenin en çok aday gösterileni olarak 25 adaylık ile geldi. Ve elbette, başka türlü nasıl olabilirdi, bağımlılık yapan güç oyunu, yılın en iyi drama dizisi haline geldi. En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Yazma ve En İyi Drama Dizisi dahil olmak üzere 4 Emmy Ödülü. beIN CONNECT’te mevcut.

5. Ted Lasso

Ted Lasso

‘Ted Lasso’ sadece son yılların en iyi televizyon komedilerinden biri değil; “İyi hissettiren film”in ya da bu durumda “gösteri”nin ne anlama geldiğini mükemmel bir şekilde örnekleyen, yarım saatlik haplara sıkıştırılmış gerçekten mutlu bir yer. Jason Sudeikis ve şirketinin futbol destanı 20 adaylıkla başladı ve haklı olarak ödüllendirildi. 4 Emmy: En iyi yardımcı erkek oyuncu, en iyi başrol oyuncusu, en iyi yönetmenlik ve en iyi komedi dizisi. Apple TV+’ta mevcut.

6. Hacks

Hacks

‘Hacks’ın ilk sezonu 2021’de ön kapıdan girdi ve en iyi senaryo, en iyi yönetmenlik ve hepsinden önemlisi muazzam bir Jean Smart kazanan en iyi kadın oyuncu Emmy ödüllerini kaldırdı. Lucia Aniello, Paul W. Downs ve Jen Statsky’nin yapımcılığını üstlendiği ikinci sezonuyla, ‘Ted Lasso’ ile 17 adaylıkla yarıştı, ancak pek iyi sonuçlanmadı. En iyi başrol oyuncusu dahil 3 Emmy Ödülü. beIN CONNECT’te mevcut.

7. Abbott Elementary

Abbott Elementary

Belki de bir grup öğretmen aracılığıyla Philadelphia’nın kamu eğitim sistemini araştıran komedi olan ‘Abbot School’ gecenin büyük ifşasıydı. Yedi adaylığı, özellikle şiddetli ve prestijli rekabeti göz önüne alındığında pek cesaret verici görünmedi, ancak Quinta Brunson dizisi, 2022 Emmy Ödülleri’nden başı dik bir şekilde ayrıldı. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ve En İyi Senaryo dahil 3 Emmy Ödülü. Disney+’ta mevcut.

8. Dopesick

Dopesick

Altın Küre’de tanınan Michael Keaton’ın fantastik çalışmasını gördükten sonra, bu Danny Strong mini dizisi, 2022 Emmy Ödülleri’nde dikkate değer sayıda 14 adaylıkla yer aldı. Ne yazık ki, ilaç endüstrisi hakkındaki karanlık hikaye sadece ikisinden faydalandı. En İyi Erkek Oyuncu dahil 2 Emmy Ödülü. Disney+’ta mevcut.

9. Ozark

Ozark

Bitirmek için ‘Ozark’ ile vedalaşıyoruz. Bill Dubuque ve Mark Williams tarafından yaratılan suç draması, Jason Bateman’ın bir kez daha oyunculuk yeteneğini -ve aynı zamanda bir yönetmen olarak- göstermesi ve pek tatmin edici olmayan 13 Emmy adaylığı ile dönemini kapatıyor. 1 Emmy: en iyi yardımcı kadın oyuncu. Netflix’te mevcut.