Apple Store indirim kuponu nasıl alınır?

Bir iPhone, iPad, Mac veya Apple Watch satın almak için Apple Store'da indirim almanın tüm resmi yollarını inceliyoruz.

Apple pek indirim yapmasıyla bilinen bir şirket değil, üstelik cihazlarının fiyatları yeni bir sürüm çıkmadıkça da genellikle düşmez. Ancak, pek çoğunun bilmediği şekilde Apple Store’da indirim almanın yolları vardır.

1. Öğrenci indirimi

Apple Store’da indirim almanın en iyi bilinen yollarından biri, özel öğrenci indirimidir. Apple’ın öğrencilere sunduğu indirim iPad ve Mac’lere odaklı ve %10’a ulaşıyor. Eğitim indirimleriyle eğitiminiz için Mac veya iPad alırken tasarruf edebilirsiniz.

Üniversite öğrencisiyseniz bu indirime, kendinizi bir UNiDAYS hesabıyla tanımlayarak Apple web sitesinden ve ayrıca fiziksel bir Apple Store’dan erişebilirsiniz. İkinci durumda, genellikle o ders için üniversite kaydınızı göstererek öğrenci olduğunuzu kanıtlamanız gerekir.

2. Öğretmenler ve eğitim personeli için indirim

Öğretmenler ve eğitim personeli de Apple Store’da üniversite öğrencileriyle aynı indirime erişebilir. Aslında, aynı mağazaya UNiDAYS’e kayıt olarak erişerek satın alma yöntemi aynıdır.

Fiziksel bir Apple Store’dan satın almak istiyorsanız, indiriminize erişmek için doğrudan Apple ile iletişime geçmeniz en iyisidir, bunu şu yollarla yapabilirsiniz:

3. Apple’da Kara Cuma indirimleri

Apple genellikle her yıl Kara Cuma’yı kutlar ve bir hafta boyunca belirli indirimlere erişebilirsiniz. Normalde indirim, gelecekteki bir satın alma işleminde tekrar kullanabileceğiniz bir hediye kartı şeklindedir.

Tabii ki, normalde bu indirimler için mevcut olan cihazlar genellikle şirket tarafından sunulan en son çıkan cihazlar değildir. Genellikle her türlü cihaz bulunsa da iPhone, iPad, Apple Watch ve Mac ile sınırlıdır.

4. Küçük işletmeler ve serbest çalışanlar

Küçük bir işletmeniz varsa, Apple size yardımcı olabilir ve size özel bir fiyat teklifi sunabilir. Şirket, KOBİ’lere yardım etmeye odaklanmış bir grup uzmana ve bilgi edinebilecekleri özel bir web sitesine sahiptir.

KOBİ uzmanları, bütçenize uygun cihazlar konusunda size tavsiyede bulunacaklardır. Size özel indirimler ve en iyi finansman seçenekleri hakkında bilgi vereceklerdir. Ve size sürekli destek sunacaklar.

Aynı şekilde, serbest meslek sahibi iseniz Apple Store’dan yaptığınız alışverişlerde KDV iadesi alma hakkınız olacaktır. Apple web sitesinin bu bölümünden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

5. Yıllık promosyonlar

Apple yıl boyunca Kara Cuma’ya ek olarak çeşitli promosyonlar sunuyor. Örneğin, normalde yaz aylarında Okula Dönüş promosyonu mevcuttur ve son yıllarda şirket hediyeler ve indirimler teklif etmiştir.

Örneğin Apple, bir iPad veya Mac satın almak için AirPods modellerini ve ayrıca Apple Store’da harcamak için hediye çekleri verdi. Alışverişlerinizde bu tarihleri ​​değerlendirmenizde fayda var. Ve hem çevrimiçi hem de fiziksel Apple Mağazalarında mevcutturlar.

6. Apple Çalışanı Olmak

Apple çalışanları, Apple Store’da doğrudan indirime sahiptir. Açıkçası herkesin erişebileceği bir şey değil, ancak Apple’da çalışan tanıdığınız biri varsa, kesinlikle indirimlerini kendinize iyi bir miktar tasarruf etmek için kullanabilirsiniz.

7. Yenilenmiş Cihazlar

Ve Apple Store’da indirimli bir cihaz satın almanın son yolu, yenilenmiş cihazlara özel web sitesidir. Bu hizmet Türkiye’de mevcut değil, bu nedenle Almanya linkini ekledik. Apple Sertifikalı yenilenmiş cihazlar bir yıllık garanti ve Apple’ın Sertifikalı Yenilenmiş ürünler taahhüdü ile gelir. Almanya’da veya Avrupa’da bir yakınınız oturuyorsa, yenilenmiş bir cihazı almak için nüfusunuzu kullanabilirsiniz.

Tüm Apple Sertifikalı Yenilenmiş ürünler, %15’e varan özel indirimlerle tam işlevsellik testi içeren titiz bir yenileme sürecini tamamlar. Cihaza göre 200 Euro’yu aşan indirimler bulabiliyoruz. Ayrıca bu cihazlar resmi Apple cihazlarıyla aynı garantilere sahiptir ve herhangi bir estetik kusuru yoktur. Pratik olarak yeni gibi görünüyorlar.