Bingöl Tanıtım Günleri Maltepe’de

Bingöl Tanıtım Günleri için Maltepe seçildi. Bingöl memleket günlerinin 8-11 Aralık tarihleri arasında Maltepe’deki tanıtım alanındaki yapılacağı açıklandı. Bingöl memleket tanıtım günlerinde Bingöl ilinin yöresel yemekleri ve kültürü tanıtılacak.

Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi, ilçe belediyeleri, Bingöl Spor ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ve İBB’nin desteğiyle düzenlenen Bingöl Tanıtım Günleri, Maltepe Etkinlik Alanı’nda yapılacak.

Bingöl memleket günlerinde Bingöl’ün ayran çorbası, tutmaç çorbası, mastuva, löl, sorina pel, keldoş, kaburga dolması, gömme, kuru dolma, su böreği, içli köfte, kalbur hurması, tandır, yaprak sarması, kabak tatlısı, baklava, kadayıf tatlısı gibi yemek çeşitlerinin de bulunduğu yöresel lezzetleri İstanbullu ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Bingöl tanıtım günleri programında çok sayıda yöresel sanatçı da sahne alacak. Bingöl memleket tanıtımlarına İstanbul ve çevre illerde yaşayan Bingöllü vatandaşların ve Bingöl kültürünü tanımak isteyen insanların yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Bingöl tanıtım günleri 8 Aralık Perşembe gününden 11 Aralık Pazar gününe kadar Maltepe sahil parkındaki tanıtım alanında ziyaretçilere açık olacak.