En iyi patlamış mısır makinesi

Şimdiye kadar okuduğum en iyi beslenme kitaplarından bazıları sayesinde, süpermarkette aldığım ürünlerin üzerindeki etiketleri yorumlamayı öğrendiğimde patlamış mısır ile aram bozuldu. Yine de evde kendim hazırlayabileceğimi anlayınca onlarla barıştım.

Patlamış mısırı tencerede yaptım ama birçok tane patlamadan kaldı ve süreyi iyi kontrol edemediğim için bazıları yandı. O yüzden salonda film izlemeyi bir ritüel haline getiren bu enfes atıştırmalığın tadından ve kokusundan vazgeçmeden kendimize bakmak için mısır patlatma makinelerinin iyi bir yatırım olduğuna inanıyorum. En iyilerinden bir seçim yaptık.

Patlamış mısır makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Boyutlar, güç ve kapasite, evde patlamış mısır yapmak için bir makine satın alırken dikkate almanız gereken temel özelliklerdir. Ayrıca küçük cihazın boyutları ve ağırlığı, onu nereye koyacağınızı veya taşımak isteyip istemediğinizi ve atıştırmalığınızı hazırlamanın ne kadar süreceğini belirlemek için önemlidir.

Ayrıca her kullanımdan sonra temizlenmesi gerekip gerekmediği ve şeker, tuz vb. kullanılıp kullanılamayacağı. Genellikle bu amaç için özel bir tuz ve şeker olmadıkça yapamazsınız. Her durumda, bittiğinde biraz tuz eklemenin ve başka bir şey yapmamanın her zaman uygun olduğunu unutmayın.

Patlamış mısır makinesi çeşitleri arasındaki temel fark, patlamış mısır kasesine sahip olmaları veya ayrı bir kaba dökülmüş olmaları ve sıcak hava ile çalışıp çalışmamalarıdır. Bunu yaptıklarında, sıcaklık daha iyi dağıtılır ve birkaç patlamış mısırın patlamadan kalacağından daha emin olabiliriz.

Evde makine ile patlamış mısır nasıl yapılır? Etkinleştirdiğimizde patlayacak olan mısır tanelerini bu amaçla kabın içine yatırmanız yeterlidir. Patlamış mısır makinesi nasıl temizlenir ve bakımı yapılır? Genel olarak (ve size gösterdiğimiz makinelerde durum böyledir) endişelenmenize gerek yok çünkü makinelerin parçaları çıkarılıp bulaşık makinesine konulabilir.

En iyi patlamış mısır makinelerinin karşılaştırılması

Cecotec Patlamış Mısır Fun&Taste PCorn Easy

Cecotec Patlamış Mısır Fun&Taste P´Corn Classic

Hazırlanışına yağ veya tereyağı eklemeye gerek kalmadan sağlıklı patlamış mısır yapmak için kullanılan bu makine, sıcak hava enjeksiyonu kullanan bir pişirme sistemine sahiptir. Çıkarılabilir kase, patlayan tüm patlamış mısırları düzgün bir şekilde toplayacak şekilde makineye yerleştirilmiştir. Şeffaf üst kısım, patlamış mısır yapım sürecini net bir şekilde görmeye yarar. Tüm parçaları bulaşık makinesinde yıkanabilir ve kullanımı çok kolay bir makinedir.

Jata PAL97

Jata PAL97

Eviniz için patlamış mısır seçerken en önemli şeylerden biri kapasitesini bilmektir. Hepimiz büyük bir patlamış mısır kutusu arıyoruz. Bir öncekinin kapasitesi daha fazla olmasına rağmen bu da yetersiz kalmıyor ve üç dakikada 60 gram patlamış mısır hazırlıyor. Bu patlamış mısır makinesi de yüksek kaliteli plastikten yapılmıştır. Bu tip patlamış mısır makinesinin gücü 1000W’tan az olmamalıdır, bu durumda PAL97’de 1200W vardır. Onu çok işlevsel ve hızlı bir cihaz yapan miktarda güç.

CREATE POPCORN MAKER

CREATE POPCORN MAKER

Bu retro tarzı otomatik patlamış mısır makinesi, seçimimizin en güzellerinden biridir ve bu serilerde sahip olduğumuz mavi rengin yanı sıra pembe, gri ve kırmızı renklerde mevcuttur. Sadece üç dakika içinde katı veya sıvı yağ kullanmaya gerek kalmadan 80 gram taze patlamış mısırın eşsiz lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz.

Cecotec Patlamış Mısır Fun&Taste PCorn Classic

Cecotec Fun&Taste PCorn Easy

Evde patlamış mısır yapmak için yüksek kapasiteli bir makine arıyorsanız, ihtiyacınız olan Cecotec’in bu makinesidir çünkü kısa sürede 500 grama kadar patlamış mısır yapmanıza olanak tanır. Ayrıca, daha dayanıklı hale getiren paslanmaz çelik hazneye ve eksiksiz bir deneyimin keyfini çıkarmanız için iç aydınlatmaya sahiptir. Yapılmakta olan patlamış mısırın bırakıldığı bir tepsisi vardır ve kolayca ayıklanır.

BEPER Patlamış Mısır Makinesi

Beper

Bu patlamış mısır makinesi, mısır tanelerinin eşit şekilde ısıtıldığı ve patlamış mısırın hızla patladığı bir sıcak hava sistemiyle çalışır. Amazon’un bu patlamış mısır üreticisini en iyi alternatiflerden biri olarak listelemesinin nedenlerinden biri de budur.

Palomitero Ariete 2957 Party Time Big Popper

Palomitero Ariete 2957 Party Time Big Popper

50’li yıllardan kalma yeni bir retro tasarıma sahip bu patlamış mısır makinesi ile birkaç dakikada patlamış mısır hazırlayabilir ve doğal, yağsız bir atıştırmalık için idealdir. Kutusunun temizlenmesi ve çıkarılması kolaydır. Bir partide herkesin kendi patlamış mısırını yapmasına izin vermek için ideal bir patlamış mısır yapma makinesidir.