Trakya Tanıtım Günleri Yenikapı’da

Trakya Tanıtım Günleri Yenikapı’da yapılacak. Trakya Tanıtım Günleri’nin ne zaman ve nerede yapılacağı belli oldu. Trakya Tanıtım Günleri 22-25 Aralık’ta Yenikapı etkinlik alanında yapılacak.

İstanbul’da devam eden memleket tanıtım günleri kapsamında sırada Trakya bölgesi var. Trakya bölgesinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale illeri bulunuyor. Trakya bölgesinde yer alan illerin tanıtımlarının gerçekleştirileceği Trakya Tanıtım Günleri Yenikapı’da yapılacak.

Trakya Tanıtım Günleri

Yenikapı etkinlik alanında yapılacak olan Trakya Tanıtım Günleri, Trakya Rumeli Balkanlar Gönül Birliği Dernekler Federasyonu öncülüğünde gerçekleştirilecek. Etkinlikte valilikler, kaymakamlıklar, belediyeler, ilçe belediyeleri, spor kulüpleri ve sivil toplum kuruluşları da yer alacak.

22 Aralık Perşembe günü açılacak olan Trakya Günleri, 25 Aralık Pazar günü sona erecek. Etkinlikte Trakya bölgesine özgü kültür, turizm ve sanat bilgileri paylaşılacak ve yerel sanatçıların konserleri olacak.

Etkinlikte Trakya’nın yöresel yiyecekleri; Rumeli Beğendisi, Tekirdağ Köftesi, Tenekede Tavuk olarak bilinen Çingene Pilici, Elbasan Tava, Arnavut Ciğeri, Anne Yahnisi, Kırklareli iline özgü Oğlak Kebabı, Bıldırcın Kebabı, Papaz Yahnisi, Hıdrellez Pilavı, Edirne iline özgü Zirva, Mutancana, Tava Ciğeri, Yaprak Ciğer, Ciğer Sarma gibi yemekler yer alacak.