AirTag nasıl güncellenir?

Apple, nelerin değiştiğini bilmesek de yükleyebilmeniz için yeni bir AirTag üretici yazılımı güncellemesi yayınladı. Peki bir AirTag nasıl güncellenir? Apple, AirTag belleniminin bir revizyonunu yayınladı. Sürüm 2.0.36’dır ve 2A36 yapı numarasına sahiptir, şimdiye kadar AirTag ürün yazılımının en son sürümü 2.0.24 sürümüydü ve yapı numarası 2A24e idi.

Önceki AirTag üretici yazılımı güncellemesi 10 Kasım’da yayınlandı ve tam olarak neyin değiştiğini bilmiyoruz. Ve ne yazık ki, 2.0.36 sürümüyle tam olarak neyin değiştiğini de bilmiyoruz. Apple, iOS veya diğer sistemlerde olduğu gibi AirTag güncellemeleri için haberlerle birlikte bir liste paylaşmadığı için bunları bilmek mümkün değil.

AirTag’inizi en son sürüme nasıl güncellersiniz?

AirTag’leri güncellemek kolay değildir ve kesinlikle sezgisel değildir. Güncellemeyi indirmek için özel bir menümüz yok, arka planda otomatik olarak gerçekleştirilen bir işlemdir.

Yapmanız gereken ilk şey, AirTag’inizin hangi donanım yazılımı sürümüne sahip olduğunu bulmaktır. Bunu yapmak için, iPhone Bul uygulamasına girin, alt çubuktaki Nesneler’e dokunun, AirTag’inize dokunun ve adına dokunun, yükledikleri üretici yazılımı sürümü görünecektir. 2.0.24’e sahiplerse, henüz güncellenmemiştir.

AirTag’inizi güncellemeye zorlamak için, onu iPhone’unuzun yanına yerleştirmeniz gerekir. Bir süre sonra iPhone, sizin hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan ürün yazılımını güncellemeye karar verecektir, izleyebileceğiniz adımlar şunlardır:

  1. AirTag ve iPhone’u birbirine yaklaştırın.
  2. iPhone’da Bul uygulamasını açın ve yukarıda belirtildiği gibi üretici yazılımını kontrol edin.
  3. En son sürüme sahip değilseniz bekleyin.
  4. Bul uygulamasının her zaman açık olması gerekmez.
  5. Bir noktada, AirTag güncellenecektir.
airtag-nasil-guncellenir
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Kurulum gerçekleşmezse endişelenmeyin, onlara biraz zaman vermeniz yeterli. Sonunda, er ya da geç, iPhone’unuz AirTag’i ürün yazılımının en son sürümüne güncelleyecektir. Ayrıca, AirTag güncellemeleri aşamalı olarak sunulur, bu nedenle onları hemen alamayabilirsiniz ve birkaç gün sonra elinize geçebilir.