Bursa Tanıtım Günleri Yenikapı’da

Bursa Tanıtım Günleri‘nin bu yıl nerede ve ne zaman yapılacağı belli oldu. Bursa Tanıtım Günleri, 8-11 Şubat’ta Yenikapı’da yapılacak. Bursa’nın kültürel değerleri ve yöresel yiyeceklerinin tanıtılacağı Bursa Tanıtım Günleri’ne büyük ilgi bekleniyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa ilçe belediyeleri, Bursaspor, il dernekleri ve sivil toplu örgütlerinin katılım göstereceği Bursa Tanıtım Günleri’nde Bursalı vatandaşlar ve Bursa kültürünü tanımak isteyenler için önemli bir memleket buluşması olacak.

Bursa Tanıtım Günleri

Bursa Tanıtım Günleri’nde Bursa yöresine özgü yiyecekler de İstanbul’daki Bursalılar ve Bursa yiyeceklerini merak edenlerin damaklarına sunulacak. Bursa’ya özgü döner, iskender, döner kebabı, köfte, pide, cantık, Mustafakemalpaşa tatlısı, İnegöl köftesi, süt helvası, ceviz lokum, fukara keşkülü, şıra, tahinli Muradiye kurabiyesi, keles güveci, kestaneli pilav ve kazan tarhanası gibi yemekleri tadabilirsiniz.

Bursa tanıtım günleri, 8 Şubat Perşembe günü Yenikapı’da ziyaretçilere açılacak ve 11 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.