Pendik’ten Sabiha Gökçen’e taksiyle gitmek kaç para tutar?

İstanbul Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksiyle gitmek kaç para tutar? Pendik’ten havalimanına taksiyle gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği sorunun yanıtı ortaya çıktı. İşte Pendik’ten Sabiha Gökçen’e taksiyle gitmenin maliyeti.

Pendik merkezden ve merkeze uzak mahallelerden İETT otobüsü veya metro ile Sabiha Gökçen’e gitmek mümkün, ancak burada Pendik’ten taksi ile havalimanına gitmek isteyenler için bir maliyet analizi yaptık. Pendik ilçesi içinde farklı güzergahları dikkate alarak 2024 taksi ücretlerine göre Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için ödenmesi gereken taksi ücretini yaklaşık olarak hesapladık.

Pendik’ten Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için ödemeniz gereken ücret, taksiye biniş noktasına göre 200 TL ile 320 TL arasında değişiyor. Bazı noktalardan Sabiha Gökçen’e gidiş ücretleri şu şekilde:

  • Pendik Tren İstasyonu civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Ankara Caddesi’dir. Ankara Caddesi üzerinden giderse 12 kilometrelik yol için ödenecek ücret 235 TL’dir. Eğer sizi Pendik – Kurtköy bağlantısı üzerinden götürürse 17 kilometrelik yol için 325 TL ödersiniz.
  • Pendik Köprüsü ve Pendik Metro İstasyonu civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Ankara Caddesi’dir. Ankara Caddesi üzerinden giderse 9.5 kilometrelik yol için ödenecek ücret 190 TL’dir. Eğer sizi Pendik – Kurtköy bağlantısı üzerinden götürürse 16 kilometrelik yol için 305 TL ödersiniz.
  • Yakacık Adnan Kahveci Köprüsü veya Yakacık Metro İstasyonu civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Ankara Caddesi’dir. Ankara Caddesi üzerinden giderse 10 kilometrelik yol için ödenecek ücret 200 TL’dir. Eğer sizi Pendik – Kurtköy bağlantısı üzerinden götürürse 16 kilometrelik yol için 305 TL ödersiniz.
  • Tavşantepe Metro İstasyonu civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Ankara Caddesi’dir. Ankara Caddesi’ne girmek için Atatürk Caddesi veya Mimar Sinan Caddesi’ni kullanabilir. Ankara Caddesi üzerinden giderse 10 kilometrelik yol için ödenecek ücret 200 TL’dir. Eğer sizi Pendik – Kurtköy bağlantısı üzerinden götürürse 14 kilometrelik yol için 270 TL ödersiniz.
  • Kaynarca Tren İstasyonu civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Ankara Caddesi’dir. Ankara Caddesi’ne girmek için Mimar Sinan Caddesi’ni kullanabilir. Ankara Caddesi üzerinden giderse 10 kilometrelik yol için ödenecek ücret 200 TL’dir. Eğer sizi Pendik – Kurtköy bağlantısı üzerinden götürürse 14 kilometrelik yol için 270 TL ödersiniz.
  • Neomarin AVM civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Kurtköy – Pendik bağlantısıdır. Kurtköy – Pendik bağlantısı üzerinden giderse 11 kilometrelik yol için ödenecek ücret 220 TL’dir.
  • Viaport Asia AVM civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Havaalanı yoludur. Bu durumda 5 kilometrelik yol için ödenecek ücret 110 TL’dir.
  • Çınardere’den taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Ankara Caddesi’dir. Bu durumda 8,5 kilometrelik yol için ödenecek ücret 175 TL’dir.
  • Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Ankara Caddesi’dir. Bu durumda 8 kilometrelik yol için ödenecek ücret 165 TL’dir.
  • Harmandere’den taksiye binerseniz, en uygun güzergâh Ankara Caddesi’dir. Bu durumda 4 kilometrelik yol için ödenecek ücret 95 TL’dir.

Ayrıca taksiye binmek yerine metro ile gitmeyi tercih ederseniz, çok daha ucuz bir şekilde ve daha hızlı ulaşabilirsiniz. Eşyanız varsa taksiyle veya otobüsle metroya gidip oradan metro ile gidebilirsiniz. Taksiye bu kadar para vermek yerine tercih edebileceğiniz bir alternatif.