Maltepe’den Sabiha Gökçen’e taksiyle gitmek kaç para tutar?

İstanbul Maltepe’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na taksiyle gitmek kaç para tutar? Maltepe’den Pendik’teki havalimanına taksiyle gitmek isteyenlerin en çok merak ettiği sorunun yanıtı ortaya çıktı. İşte Maltepe’den Sabiha Gökçen’e taksiyle gitmenin maliyeti.

Maltepe’den İETT otobüsü veya metro ile Sabiha Gökçen’e gitmek mümkün, ancak bu makalede taksi ile gitmek isteyenler için maliyet hesabı yapacağız. Maltepe içinde farklı güzergahları dikkate alarak 2024 taksi ücretlerine göre Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için gözden çıkarılması gereken ücreti hesapladık.

Tüm hesaplamalar, Maltepe’den Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmek için ödemeniz gereken ücret, taksiye biniş noktasına göre 240 TL ile 430 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bazı noktalardan Sabiha Gökçen’e gidiş ücretleri şu şekilde:

  • Maltepe Tren İstasyonu civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergâhlar D-100 veya sahil yolu üstünden Kurtköy – Pendik bağlantısıdır. D-100’den gidip Pendik Köprüsü’nden arka yola saparsa 370 TL (19.5 km), Kurtköy – Pendik bağlantı yolundan götürürse veya sahilden götürürse 485 TL olur (26 km) olur.
  • Maltepe Sahil Etkinli Alanı civarından taksiye binerseniz, dümdüz sahilden gitmek daha konforlu olacaktır. Buradan hem sahil yolu hem de D-100 üstünden gitmesi durumunda sizden alabileceği en fazla ücret 500 TL’dir (27 km). Eğer D-100’den Pendik Köprüsü’nden yukarı yol üzerinden götürmesini isterseniz, ücret 410 TL olur (22 km).
  • Maltepe Merkez Cami civarından taksiye binerseniz, en uygun güzergah D-100 üzerinden mevcut. D-100 Pendik Köprüsü üzerinden yukarı yoldan götürürse 395 TL ücret (21 km) ödersiniz, eğer Kurtköy bağlantı yolundan götürürse ücret 485 TL olur (26 km).
  • İdealtepe sahilden taksiye binerseniz, sizi E-80 otoyolundan götürse geçiş ücreti de yansıtılır. Burada ücret 550 TL olur (30 km) ve geçiş ücretinin de eklenmesi ile daha da artar. Bunun yerine sizi sahilden ya da D-100’den götürmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda 500 TL ödersiniz (27 km).
  • Marmara Üniversitesi Başıbüyük Kampüsü‘nden taksiyle Sabiha Gökçen’e gitmek isterseniz, E-80 üzerinden 485 TL (26 km) ve geçiş ücreti ödersiniz. D-100 üstünden giderse, 485 TL (26 km) ödersiniz.
  • Maltepe Piazza AVM önünden taksiye binerseniz, D-100 üzerinden Pendik Köprüsü’nden arka yoldan götürürse 305 TL (16 km) ile kurtulursunuz, eğer Kurtköy – Pendik bağlantı yoluna kadar yolu uzatırsa ücret kabarır ve 410 TL (22 km) ödersiniz.

Ayrıca taksiye binmek yerine metro ile gitmeyi tercih ederseniz, çok daha ucuz bir şekilde ve daha hızlı ulaşabilirsiniz. Eşyanız varsa taksiyle veya otobüsle metroya gidip oradan metro ile gidebilirsiniz. Taksiye bu kadar para vermek yerine tercih edebileceğiniz bir alternatif.