Almanya’da gezilecek en güzel yerler

Almanya, çoğuna kırsalda yürüyüş yaparak veya dağ göllerinde tekneyle ulaşılan, Avrupa’nın en etkileyici doğa yerlerinden bazılarına sahiptir. Alpler’den Baltık ve Kuzey Denizlerine kadar inanılmaz çeşitlilikteki manzaralarla, görkemli dağlar, orman rezervleri ve ortaçağ şehirleri dahil olmak üzere çok sayıda ortamı keşfedebileceksiniz.

Masal şatoları, karla kaplı dağları ile Orta Çağ kasabaları… Almanya’da ziyaret etmeniz gereken destansı yerleri gösteren bu kullanışlı rehber ile macera dolu bir yol gezisi planlayabilirsiniz.

Rohenburg Ob Der Tauber

Rohenburg Ob Der Tauber

Bavyera eyaletinde yer alan Rohenburg Ob Der Tauber, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biridir ve Romantik Yol üzerinde bir Orta Çağ cevheridir. Duvarlarla çevrili bu kasabanın Arnavut kaldırımlı sokaklarında bir yürüyüş, kalbine, neredeyse 60 metre yüksekliğindeki kulesiyle belediye binasının (Rathaus) öne çıktığı Marktplatz veya Pazar Meydanı’na ve Ratsherrntrinkstubem’e götürür. Saat Kulesi, eski bir şarap imalathanesi turizm ofisine dönüştürülmüş. Ortaçağ işkencesine adanmış Avrupa’nın en büyük müzesi olan ve Orta Çağ’da adaletin nasıl olduğunu göstermeyi amaçlayan Kriminal Müze’ye özgün bir ziyaret yapmak isteyenler için harikadır.

Quedlinburg

Quedlinburg

15. yüzyıldan beri inşa edilmiş yarı ahşap kirişli 1.400’den fazla ahşap eviyle Unesco tarafından Dünya Mirası Alanı ilan edilen bu Alman şehri, bu tür inşaatlarda ülkenin önde gelen temsilcisidir. Bode nehrinin kıyısında yer alan ve Harz masifinin içine gömülü olan şehrin eski kentini, pazar meydanını, barok belediye binasını, kalesini ve piskoposluk kilisesini gözden kaçırmazsınız.

Köln Katedrali

Cologne Cathedral

Unesco tarafından Dünya Mirası Alanı ilan edilen bu Gotik tarzdaki katedral, Köln şehrinin ana sembolü ve ülkedeki en büyük kilisedir. Dördü ortaçağdan kalma on bir çan içerir ve üç Bilge Adam’ın kalıntıları içeride tutulur. Katedrali ziyaret eden herkesin tahmin ettiğinden daha etkileyici olduğunu söylemesi, Almanya’ya seyahat etmek için bir sebep daha.

Baden-Baden

Baden-Baden

Wellness turizmi uygulamaları için en prestijli yerlerden biridir. Kara Orman’ın eteğinde yer alan bu kaplıca kasabası, modern Caracalla Hamamı, tarihi İrlanda Roma hamamı Friedchsbad ve seçkin spa otelleri gibi 2.000 metre derinlikten fışkıran şifalı sulardan yararlanan şifalı kaynaklara ve lüks tatil yerlerine sahiptir. Ek olarak, bu yerleşim bölgesi, acele etmeden keşfedilecek sonsuz manzaraların ayrıcalıklı görüşlerine sahiptir.

Mittenwald

Mittenwald

Isar nehrinin kıyısında ve Bavyera eyaletinde yer alan büyüleyici bir dağ kasabasıdır ve çekiciliği, nüfusunun geleneksel geleneklerini ve kıyafetlerini sürdürmesi gerçeğinde yatmakta olup, turistik bir cazibe merkezidir. Kendi müzesinin adandığı keman, viyola ve çello imalatı gibi.

Neuschwanstein Kalesi

Neuschwanstein Castle

Münih şehrinden 100 kilometreden biraz daha uzakta, Bavyera’nın yemyeşil ormanlarıyla çevrili ve bir uçurumun tepesinde yer alan bu kale, Kral II. Rüya gibi karakteri nedeniyle deli kral lakaplı Bavyera. Almanya’nın en güzel ve ziyaret edilen yerlerinden biri.

Bodensee

Bodensee

İsviçre, Avusturya ve Almanya olmak üzere üç ülke tarafından paylaşılan göl, Alman ülkesinin güneyindeki Lindau gibi bazı adalarının süslediği inanılmaz kartpostallar bırakıyor. Anakaraya iki köprü ile bağlanan liman girişi, Bavyera Aslanı anıtı ve deniz feneri ile dikkat çekiyor.

Romantik Yol

Romantic Route

Almanya’nın güneyindeki Bavyera eyaleti üzerinden, Romantik Yol olarak bilinen Almanya’nın en eski ve en güzel rotalarından biri geçmektedir. Unesco tarafından Dünya Mirası ilan edilen Pfaffenwinkel kadar önemli kaleler, kasabalar ve kiliselerin yanı sıra barok saraylar ve geniş üzüm bağları bulabileceğiniz 350 kilometrelik bir rota. Wurzburg, Dinkelsbühl, Augsburg ve Schongau gibi şehirlerin yanı sıra son derece ünlü Neuschwanstein Şatosu ve Alman romantik mücevheri Rohenburg Ob Der Tauber’in yanı sıra bu rotanın zorunlu duraklarıdır.

Schwarzwald

Schwarzwald

Kara Orman’ın yeşil renginin hakim olduğu bu iğne yapraklı ormanlar, buzul gölleri, çayırlar ve çiftlikler ağı, aynı zamanda Schiltach, Staufen, Gengenbach veya Calw gibi şirin köylere ve hatta Avrupa’nın en büyük tema parkı olan Europa-Park’a ev sahipliği yapmaktadır. Almanya’daki doğa ve kırsal turizmin en büyük temsilcilerinden biridir.

Bremen

Bremen

Köpek, kedi, eşek ve horoz heykeli, Bremen’e ayak basan tüm ziyaretçileri karşılıyor ve Grimm kardeşlerin bu şehirde ilham verdiği ve bu dört hayvanın müzisyen olduğu ünlü masalına saygı duruşunda bulunuyor. Ardından, bu Hansa kentinin bin yılı aşkın tarihinin en iyi özeti olan Pazar Meydanı’na, Aziz Petrus Katedrali’ne ve en eski mahallesi olan Schnoor’daki küçük evlere gitmelisiniz.

Berlin

Berlin

Almanya’nın başkenti, cam kubbesi ve etkileyici manzarasıyla fütürist Postdamerplatz veya Reichstag gibi örneklerle Avrupa’nın en modern ve renkli şehirlerinden biridir, ancak ünlü Brandenburg Kapısı gibi klasik sembollere de yer vardır. Berlin aynı zamanda Paris’ten sekiz kat daha büyük olan Avrupa’nın en büyük başkentlerinden biridir, bu nedenle her zaman keşfedilecek köşeler vardır. Almanya’ya seyahat eden herkes için başlamak için önemli bir yer.

Bavyera Kaleleri

Bavarian Castles

Bavyera Kralı II. Ludwig, hayal gücünü Neuschwanstein Şatosu’na harcamakla kalmadı, aynı zamanda, içinde sıra dışı bir demir mağara olan Venüs Mağarası’nın öne çıktığı bir rokoko harikası olan samimi Linderhof Kalesi gibi aynı derecede çarpıcı başka kaleler tasarladı. Herremchiemsee sarayı; sarkıt, dikit ve yapay şelalelerle; ve Chiemsee Gölü’ndeki bir adada bulunan benzersiz bir ortamda, kral için bir izolasyon yeri görevi gördü. Bavyera’da ayrıca, II. Ludwig tarafından tasarlanmasalar da, hükümdarın ergenlik çağını geçirdiği Hohenschwangau ve öldüğü Berg kaleleri de önemlidir.

Heidelberg

Heidelberg

Frankfurt şehrinden bir saatten daha az bir mesafede ve Neckar nehrinin kıyısında yer alan Heidelberg, yalnızca güzelliğiyle değil, aynı zamanda tarihiyle de dikkat çekiyor, çünkü Avrupa’da insan yaşamının ilk kalıntıları orada, yani Heidelberg Man’in çene kemiğinde bulundu. Şehrin bir sembolü ve bugün Alman Eczacılık Müzesi’ne ev sahipliği yapan Alman ülkesindeki en ünlü kalıntılardan biri olan heybetli sarayı.

Münih

Munich

Alplerin hemen yakınında yer alan Münih, Almanya’nın en güzel ve en çok ziyaret edilen şehirlerinden biridir. İçinde esas olan, tüm kompakt tarihi merkezinin etrafında döndüğü, Yeni Belediye Binası’nın kulesi ve cephesinin ve Aziz Petrus kilisesinin öne çıktığı Marienplatz meydanıdır. Almanya’nın en büyük popüler festivali, Eylül ve Ekim ayları arasında sokakları bira ve tipik Alman danslarıyla dolduran Oktoberfest burada kutlanır. En iyi bilim ve teknoloji müzelerinden biri olan Deutsches Museum veya en önemli futbol takımlarından biri olan Bayern Münih’in sahası olarak hizmet veren avangart bir eser olan Allianz Arena, bu şehrin geçmişle geleceği nasıl birleştireceğini bildiğinin örnekleridir.

Christkindlmarkt

Christkindlesmarkt

Wilmersdorfer Straße ve Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche kilisesi, Sony Center’daki yıldız yağmuru ve Rotes Rathaus Belediye Binası önündeki Berlin Noel’i de dahil olmak üzere, Berlin’deki 60 geleneksel pazara büyüleyici görünüme ekleniyor. Erfurt şehri, katedralin ve St. Severus kilisesinin önünde; Münih’teki Belediye Binası Meydanı’ndaki, orta çağ kenti Nürnberg’deki Christkindlesmarkt ve Kinderweihnacht ve ışıklar ve renklerle dolu pazarıyla Frankfurt şehrinde.