KİPTAŞ Kaper Sitesi projesinde son durum

Kartal’da Kaper Sitesi mağduriyeti son buluyor. 2019’da riskli olduğu için yıkılan Kaper sitesinde kentsel dönüşüm başladı. Kaper Sitesi hak sahipleri, geçtiğimiz yıl evlerinin yenilenmesi için İBB öncülüğünde başlatılan İstanbul Yenileniyor’a başvurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki KİPTAŞ Kaper Sitesi kentsel dönüşüm projesi için düğmeye bastı.

İBB iştiraki KİPTAŞ, Kaper Sitesi kentsel dönüşüm projesi için düğmeye bastı. KİPTAŞ’ın üstleneceği proje ile beraber Kurfalı’da 584 konutluk kentsel dönüşüm gerçekleştirilecek. 14 Nisan 2023’te temeli atılan projede kaba inşaat bitmek üzere.

ki̇ptaş kaper sitesi 2

Kaper Sitesi Projesinden gelen son fotoğraflarda kaba inşaatın tamamlanmak üzere olduğu görülüyor. 12 Şubat 2024’te görüntülenen inşaat alanında tüm bloklarda kaba inşaat oranı oldukça yüksek bir seviyeye geldiği anlaşılıyor.

Yapımı hızla süren projede son olarak hak sahiplerinin dairelerinin belirlenmesi için kura çekilişi yapılmıştı.

KİPTAŞ Kaper Sitesi temel atma töreni

Projede temel atma töreni, 14 Nisan 2023’te saat 14:30’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımıyla gerçekleştirildi.

kaper-sitesi-temel-atma-toreni

Kaper Sitesi kentsel dönüşüm projesi

KİPTAŞ Kaper Sitesi kentsel dönüşüm projesi 557 milyon 366 bin 173 TL’ye mal olacak. İnşaat alanının 63 bin 157 metrekare olarak belirlendiği projedeki blokların toplam oturum alanı 47 bin 728 metrekare olarak belirlendi.

Kiptaş Kaper Sitesi temel atma töreni

KİPTAŞ’ın gerçekleştireceği projesinin arsa alanı 13 bin 439 metrekare olarak belirlendi. Söz konusu projede 584 adet konut ve 14 adet ticari alan yer alacak.

kiptas-kaper-sitesi

Kaper sitesi nerede?

Kaper Sitesi, Hürriyet Mah. Ulus Cad. No.20-22 Kartal adresindedir. Ulaşım için adres tarifi almak isterseniz; Kaper Sitesi için Google Haritalar bağlantısını kullanabilirsiniz.

Kaper Sitesi’nde kentsel dönüşüm yapılacak alan, Hürriyet Mahallesi 11807 ada 305 parsel ve 11847 ada 304 parsel adresinde yer alıyor.