Marmaray ile İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir?

Arnavutköy’deki İstanbul Havalimanı’na Marmaray ile gitmek istiyorsanız, en iyi yol tarifini burada alabilirsiniz. Burada Marmaray ile İstanbul Havalimanı’na nasıl gidileceğini ve hangi durakta inip hangi metro veya İETT otobüsüne aktarma yapmanız gerektiğini anlatıyoruz.

Gebze – Halkalı Marmaray hattının Avrupa Yakası’ndaki son durağı, Küçükçekmece ilçesinde yer alan Halkalı durağıdır. Bu nedenle İstanbul Havalimanı’na tek vasıta ile sadece Marmaray kullanarak ulaşamazsınız. Ancak Marmaray’dan indikten sonra aktarma yapmalısınız.

Marmaray ile İstanbul Havalimanı’na ulaşım

İstanbul Havalimanı’na gitmek için Marmaray’dan Halkalı durağında inin. Burada “H-3 Halkalı Marmaray – İstanbul Havalimanı” İETT otobüsüne aktarma yapın.

  1. Marmaray’a binin.
  2. Halkalı’da trenden inin.
  3. H-3 İETT otobüsüne aktarma yapın.

Bu hat, ortalama 1.5 saat aralıklarla sefer gerçekleştirir. İlk seferi 06:10’da, son seferi 19:20’de kalkar. 109 dakikada havalimanına varır ve bilet ücreti olarak çift bilet keser.

Marmaray ve Metro ile İstanbul Havalimanı’na ulaşım

Marmaray ile son durağa kadar gitmek istemezseniz ve sadece raylı sistemle havalimanına ulaşmak isterseniz, takip edebileceğiniz bir güzergah daha var.

Marmaray’dan Yenikapı’da inin. M2 Yenikapı-Seyrantepe-Hacıosman Metro Hattına aktarma yapın ve Hacıosman yönünde metroya binin. Metrodan Gayrettepe durağında inin ve havalimanına giden metroya aktarma yapın.

  1. Marmaray’a binin.
  2. Yenikapı’da trenden inin.
  3. Hacıosman yönüne giden metroya aktarma yapın.
  4. Gayrettepe’de metrodan inin.
  5. Havalimanına giden metroya aktarma yapın.