İstanbul’da Arapların gittiği yerler

Araplar İstanbul’u çok sevdi. Orta Doğu’nun ve Kuzey Afrika’nın her köşesinden milyonlarca Arap İstanbul’a gezmeye geliyor. İstanbul’u Araplara hayran bırakan özelliklerin yanında tarihi dokusu ve cezbedici restoranları yatıyor. Öyle ki İstanbul’u çok beğenen bazı Araplar Türk vatandaşlığına geçip kente yerleşiyor.

Peki İstanbul’da Araplar en çok nerelere gidiyor. Araplar için İstanbul adeta cennetten bir köşe. Sadece turist olarak Suudi Arabistan, Katar, BAE, Kuveyt, Bahreyn gibi ülkelerden gelenler değil, aynı zamanda Afganistan, Pakistan, Suriye, Irak, Sudan gibi ülkelerden gelenler de oluyor.

Araplar İstanbul’da en çok restoranlara gidip yemek yemeyi, AVM’lere gidip alışveriş yapmayı, sahillere gidip piknik ve mangal yapmayı, müzeleri ve tarihi yerleri gezmeyi, otomobilleri ile şehir turu atmayı seviyorlar. Araplar ayrıca İstanbul’un Adalar ilçesine bağlı adaları gezmeyi de çok seviyor. Araplar en çok pahalı restoranlara gidiyor. Burada Arapların en çok gittikleri yerleri görebilirsiniz.

İstanbul’a gelen Araplar hem istedikleri gibi yerleşebiliyorlar, hem de istedikleri gibi yaşayabiliyorlar. Sadece 400 bin dolar (eskiden 250 bin dolardı) vererek konut alıp Türk vatandaşlığına bile geçebiliyorlar.

Arapların gittiği restoranlar

istanbul araplar

Araplar yemek yemeyi çok seviyor. En zengin menüleri tercih ediyorlar. Eksiksiz menüleri sipariş etmeye bayılıyorlar. Özellikle Nusr-Et ve CznBurak gibi ünlü restoranların önlerinde kuyruklar oluşturuyorlar.

Arapların gittiği AVM’ler

araplar istanbul avm

Araplar için Galataport bir cevher gibi. Deniz kenarında bulunan bu AVM’den adeta çıkmıyorlar. Ayrıca İstinyePark ve Cevahir AVM’yi de çok tercih ediyorlar. Vialand’a da çok gidiyorlar.

Arapların en çok gezdiği yerler

Araplar istanbul

Araplar şehrin en ücra köşelerini keşfetmek için ekstra çaba harcıyor. Arapların en çok gittiği yerlerin başında Taksim, İstiklal Caddesi, Topkapı Sarayı, Büyükada, Sultanahmet Camii, Kapalıçarşı, Boğaz turu, Eminönü’nde Yeni Camii, Mısır Çarşısı gibi yerlere çok gidiyorlar. Yaz geldiği zaman da plajlardan çıkmayan Araplar, Şile, Beykoz, Caddebostan ve Adalar plajlarını dolduruyor.

Arapların en çok izlediği diziler

fatmagul

Araplar ayrıca İstanbul’da çekilen dizilere de hayran. En sevdikleri diziler ‘Fatmagül’ün Suçu Ne’, ‘Kara Para Aşk’ ve ‘Muhteşem Yüzyıl’. Son zamanlarda ‘Medcezir’ ve ‘Güneşin Kızları’ gibi diziler de Arapların radarına girmiş durumda.