Sahilde sivrisinek ve kene istilası

Kartal, Maltepe ve Pendik sahil kesiminde sivrisinekler ve keneler cirit atıyor. Özellikle son zamanlarda sivrisinek akınları vatandaşları illallah ettirirken, bir de üstüne kene istilası çıktı.

Sahilde vakit geçirmek isteyen vatandaşlar bu sıralar sinekler ve böceklerin tehdidi altında. Özellikle Pendik’te sivrisinekten geçilmezken, Kartal ve Maltepe’de de sivrisinekten dolayı rahatsız olan vatandaşlar var. Son olarak da Maltepe’de kene istilası ortaya çıktı.

Maltepe Küçükyalı sahilinde kene görüldüğüne dair çok sayıda şikayet gelmeye başladı. Hatta çimlerde piknik yapan bir vatandaş örtülerine gelen kenelerin fotoğrafını paylaştı.

sahilde kene

Çok tehlikeli bir böcek olan kene, vücuda girmesi durumunda ölüme kadar gidebilecek şekilde zehirleyebilir. Sivrisinekler de son yıllarda çok sayıda hastalığın taşıyıcısı olarak gündem olmuştu.

Sahilde son zamanlarda artan sivrisinek ve kene tehdidi vatandaşları tedirgin ediyor. Vatandaşlar yetkililerden sahildeki kene ve sivrisinek sorununa çözüm bulmasını bekliyor.