Pendik metro durakları nerede?

İstanbul’un Pendik ilçesi, ulaşım altyapısı ile dikkat çekiyor. Çok sayıda metro hattının geçtiği Pendik’te 15 adet metro durağı bulunuyor. Peki Pendik metro durakları nerede ve hangi duraklar şu anda aktif bir hatta bulunuyor? İşte Pendik metro durakları hakkında bilmeniz gereken her şey.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla Pendik etrafındaki ilçelere göre ulaşım anlamında öne çıktı.

Pendik metro durakları

pendik-metro-haritasi

Pendik’te şu anda aktif olarak kullanılan metro hatları, M4 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattı üzerinde yer alan metro duraklarıdır: Yakacık Adnan Kahveci, Pendik, Tavşantepe, Fevzi Çakmak / Hastane, Yayalar / Şeyhli, Kurtköy, Sabiha Gökçen Havalimanı.

Pendik’te ayrıca M4 Kadıköy – İçmeler metro hattının Kaynarca – İçmeler kısmında yer alan metro durakları şunlardır: Kaynarca Merkez, Çamçeşme, Kavakpınar, Esenyalı, Aydıntepe, İçmeler. Bu hat henüz açılmadığı için bu istasyonlar şu anda aktif değildir.

Pendik’te havalimanı metrosu olarak bilinen M10 Pendik – Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattının Pendik Merkez – Kaynarca Merkez kısmında ise Pendik Merkez ve Kaynarca Merkez istasyonları bulunmaktadır.