Diyarbakır Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda

İstanbul’da Diyarbakır Tanıtım Günleri heyecanı yaşanıyor. Diyarbakır kültürünü ve şehrin kendine özgü yiyeceklerinin tanıtılacağı Diyarbakır Tanıtım Günleri, Atatürk Havalimanı’nda yapılacak. Diyarbakır Tanıtım Günleri, 14-17 Aralık 2023’te Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi etkinlik alanında yapılacak.

Diyarbakır, İstanbul’da yoğun nüfusa sahip olan illerden birisi olarak dikkat çekiyor ve memleket özlemi çeken Diyarbakırlılar için sevindirici bir haber geldi. Diyarbakır Tanıtım Günlerinin ne zaman yapılacağı belli oldu.

Diyarbakır’a özgü yiyecekler, Diyarbakır’ın yöresel tatlarını tanımak isteyen diğer İstanbullular ile buluşuyor. Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi etkinlik alanında 14 Aralık Perşembe günü açılacak Diyarbakır Günleri, 17 Aralık Pazar günü sona erecek.

Diyarbakır dernekleri öncülüğünde Diyarbakır’a ait birçok Sivil Toplum Kuruluşunun ortaklaşa düzenlediği Diyarbakır Memleket Günleri, binlerce kişiyi ağırlayacak. Etkinliğe Diyarbakır’ın tüm ilçelerinin belediyeleri de katılacak ve tanıtım faaliyetlerinde bulunacak.

Etkinlikte Diyarbakır’a has kültür, sanat faaliyetleriyle ilgili gösteriler, yarışmalar, sergiler ve yöresel sanatçıların konserleri ücretsiz olarak izlenilebilecek. Ayrıca Diyarbakır’ın yöresel tatları ziyaretçilere sunulacak.