Kahramanmaraş Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı’nda

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, 15-18 Şubat 2024 tarihlerinde Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’nde yapılacak. Kahramanmaraş’ın turizmi, kültürü ve kente özgü yiyeceklerinin tanıtılacağı Kahramanmaraş Memleket Günlerinin ne zaman ve nerede yapılacağı belli oldu.

Geçtiğimiz Şubat ayında meydana gelen depremden dolayı buruk geçmesi beklenen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, bu yıl Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi’ndeki tanıtım alanında gerçekleştirilecek.

Kahramanmaraş’taki valilik ve kaymakamlıklar, il ve ilçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’nda Kahramanmaraş’ın turizm özellikleri, kültürel dokusu ve Kahramanmaraş’a özgü yiyeceklerin tanıtımı yapılacak.

Kahramanmaraş’ın 18 coğrafi işaretli ürününün yanı sıra; tarhana, fıstık ezmesi, pul biber gibi geleneksel lezzetlerin de tanıtımı yapılacak. Ayrıca ünlü Maraş Dondurması da görücüye çıkacak.

Kahramanmaraş’ın turizm değerlerinin anlatılması ve Kahramanmaraş’a özgü yemeklerin tanıtılması amacıyla düzenlenen Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, İstanbul ve çevre illerdeki Kahramanmaraşlılar ve Kahramanmaraş kültürünü tanımak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Kahramanmaraş Tanıtım Günleri, 15 Şuba Perşembe gününden 18 Şubat Pazar gününe kadar ziyaretlere açık olacak.