2024 yılında FAST ile para gönderme limiti ne kadar?

Türkiye’de para gönderirken FAST ile günden ve saatten bağımsız hareket etmek mümkün. FAST sistemi sayesinde hafta sonu veya resmi tatillerde, mesai saatleri dışında da rahatça para gönderebilirsiniz. Peki 2024 yılında FAST ile para gönderme limiti ne kadar?

Türk Lirasının değerinin sürekli kaybolması nedeniyle FAST para gönderme limiti de sürekli olarak yükseltiliyor. 2024 yılında uygulanan FAST ile para gönderme limiti yeniden belirlendi. 2024 yılında FAST ile para gönderme limiti 50 bin TL’dir.

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, 21 Aralık 2023’ten itibaren işlem başına üst limit 50 bin TL olarak belirlenmiştir. Böylece FAST ile para göndermek isteyenler, tek seferde 50 bin TL’ye kadar parayı gönderebilecek.

Elbette bir seferde 50 bin TL gönderenler, sonra bir işlem daha yaparak 50 bin TL daha gönderebilir. Toplam FAST işlem sayısı ise bankanızın size tanıyacağı limite tabidir. Örneğin bir banka 2 FAST işlemine izin verirken, bir başka bankada ise sınırsız olabilir.

FAST ile para gönderme limiti ne kadar?

FAST ile para gönderme limiti yeniden belirlendi. Gün ve zamandan bağımsız olarak para göndermeye olanak tanıyan FAST sisteminde gönderilen ücretin limiti yükselmeye devam ediyor. Son olarak limit 50 bin TL olarak güncellendi.

FAST ile para gönderme limiti, 21 Aralık 2023’ten itibaren 50 bin TL olarak yeniden düzenlendi. Böylece vatandaşlar tek seferde 50 bin TL’ye kadar para gönderebilecek.

Ayrıca FAST-TR kare kod ile şirketlerin yapacağı tek seferlik FAST işlemlerinde ise üst limit 100 bin TL olarak güncellendi. Böylece şirketlere ödeme noktasında kolaylık sağlandı.