Kartal Afet Koordinasyon Merkezi açıldı

Kartal’da acil durumlarda ve afetlerde önemli bir işleve sahip olabilecek bir merkezin açılışı yapıldı. Kartal Afet Koordinasyon Merkezi, Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde açıldı. Kartal Belediyesi tarafından yapılan merkezin içinde bir aşevi de bulunuyor.

Kartal Afet Koordinasyon Merkezi, 17 Şubat 2024’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katıldıkları törenle hizmete açıldı.

Kartal Afet Koordinasyon Merkezi nerede?

Kartal Belediyesi tarafından inşa edilen Aşevi ve Gıda Bankası ile Afet Koordinasyon Merkezi ve Afet Lojistik Deposu, olası bir afet durumunda ilçedeki tüm koordinasyonun yürütüleceği yer olacak.

Kartal Afet Koordinasyon Merkezi, Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde Füsun Sokağı’nda bulunuyor. Haritadan yol bulmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kartal Afet Koordinasyon Merkezi hakkında bilgiler

Kartal Afet Koordinasyon Merkezi açılışında konuşan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal için 5 yılda çok iş yaptıklarını, ama daha yapacak çok işleri olduğunu söyledi.

Türkdoğan Ailesi ve Prof. Dr. İlter Türkdoğan’ın da desteğiyle gerçekleştirilen projede yer alan aşevi ve gıda bankası sayesinde maddi durumu yetersiz vatandaşlara destek sağlanıyor.

Merkeze başvuran maddi durumu yetersiz vatandaşlara ve 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi vatandaşlara aşevinde hazırlanan yemekler her gün iki öğün şeklinde, üç çeşitle sıcak bir şekilde servis ediliyor. Yemekler belediye tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.