Kartal Belediyesi Aşevi nerede, nasıl gidilir?

Kartal Belediyesi Aşevi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Kartal Belediyesi’nin ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek dağıtımı yaptığı Kartal Belediyesi Aşevi ile ilgili bilmek istediğiniz tüm bilgileri burada derledik. Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde bulunan Kartal Belediyesi Aşevi sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Kartal’ın yıllardır en büyük gereksinimlerinden biri gerçek oldu. Kartal Belediyesi, ilçenin ilk aşevini kurdu. Esentepe Mahallesi’nde inşa edilen aşevi, kısa süre içinde ilçeye kazandırılarak sosyal adaleti sağlamak amacıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

Kartal Belediyesi Aşevi 1

Kartal Belediyesi Aşevi sayesinde maddi durumu yetersiz olan ve evinde sıcak yemek pişmeyen vatandaşların evlerine sıcak yemekler günlük olarak teslim ediliyor.

Kartal Belediyesi Aşevi’ne nasıl gidilir?

  • Adres: Esentepe Mahallesi Füsun Sokak, Kartal / İstanbul.
  • Telefon numarası: 444 45 78.

Aşevinin olduğu yere gitmek isteyenler, Milangaz Caddesi üzerinden gidilebilir. Dumankaya Vizyon’un hemen arka tarafındadır. D-100 Güney Yan Yolu’nda “Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi” durağında inilerek gidilebilir.

Kartal Belediyesi Aşevi 2

Kartal Belediyesi Aşevi’ne ulaşım

Kartal Belediyesi Aşevi adresi, Esentepe Mahallesi Füsun Sokak’tır. 2020 yılının sonlarında, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in büyük gayretleriyle hayata geçirilen projeye, Prof. Dr. İlter Türkoğlu da katkı sağladı.

Kartal Belediyesi Aşevi 3

Aşevi ve Gıda Bankası Projesinin temel kazısı, 2020 yılı Kasım ayında Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımıyla başladı. Kartal’da bir ilk olarak gerçekleştirilen aşevi hakkında konuşan Yüksel, katkılarından dolayı Prof. Dr. İlter Türkoğlu’na teşekkür etti.

Aşevinin önemi, ilçede bulunan evsizler ve ihtiyaç sahipleri için yılın her günü sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılayacak olması. Ayrıca belirli zamanlarda ve acil durumlarda vatandaşların sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılamak önemli bir belediyecilik hizmeti.

Hatay depreminin ardından Kartal Belediyesi Aşevi’ne bağlı mobil araçlar, Hatay’a giderek vatandaşlara sıcak yemek ikram ettiler.