BMW’nin işletim sistemine şimdiye kadarki en büyük güncelleme

BMW, yeni harita özellikleri, kablosuz Android Auto ve Apple’ın iOS 14’te yakında çıkacak olan iPhone Dijital Anahtar özelliği de dahil olmak üzere geniş kapsamlı değişiklikler ile şimdiye kadarki en büyük bilgi-eğlence güncellemesini yakında yayınlanacak. BMW Operating System 7 yeni modellere önceden yüklenecek Temmuz 2020’den itibaren, yeni 5 Serisinden başlayarak. Ancak mevcut birçok sahip de bunu almayı bekleyebilir.

BMW, şu ana kadar hangi araçların OS 7 ile uyumlu olacağı herkese açık bir listeyi paylaşmamış olsa da, 2020 Q3’ten başlayacağını söylüyor. En tartışmalı özelliklerden biri, sürücülerin ilk seferde satın almadığı araç işlevlerine geçici olarak erişim almalarına olanak tanıyan yeni genişletilmiş BMW ConnectedDrive Mağazası olacak.

Belki de en belirgin değişiklik haritalama sisteminde olacaktır. Yeni BMW Haritalar, daha akıllı yönlendirme için araçların gömülü veri bağlantısına hafifçe bulut üzerinde eğiliyor.

Kısa bir süre önce iPhone ve iOS 14’ü olanlar için BMW, geçen hafta WWDC 2020’de duyurulduğu gibi Dijital Anahtar işlevselliği için destek ekliyor. Bu, NFC’yi bir iPhone üzerinden arabaya erişimi doğrulamak ve aynı zamanda geçici veya uzun süreli paylaşmaya izin vermek için kullanacak.