Kıvırcık Ali Kartal’da anıldı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile TRT Takvimler Programı’nın birlikte düzenlediği Kıvırcık Ali’yi Anma programı, Recep Ergül’ün sunumu ile Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa, “Takvimler” programının sunucusu Recep Ergül’ün yanı sıra Kıvırcık Ali’nin oğlu Eren Özütemiz ve Kıvırcık Ali’nin grup arkadaşları “Grup Turnalar” da katıldı.

Kıvırcık Ali’nin vefatının ikinci yılında gerçekleştirilen anma programında Kıvırcık Ali’ye ait eserler seslendirildi. Programın sunucusu Recep Ergül, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e katkılarından dolayı teşekkür ederek sahneye davet etti ve TRT Takvimler Programı adına Başkan Altınok Öz’e bir plaket takdim etti. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de Cumhuriyetin 90. yılı adına düzenlenmiş olan “Kartal’ı Seviyoruz” plaketini, Takvimler Programı ekibi adına Recep Ergül’e takdim etti.

Altınok Öz yaptığı konuşmada, “Ben Kıvırcık Ali’yi hayatta iken tanımıyordum. Çiftlik işleriyle uğraşırken akşamları sanatçı bir dostumuz, bize her akşam “Isırgan otu”nu dinletirdi. Ama bir özelliği vardı. Yoğurdun maya tutması için mayanın olgunlaşması lazım ya.. Onun gibi ‘Biraz daha olmam lazım’ derdi ve vakti geldiğinde o an çalardı. Eğer onu da kaçırırsa çalamazdı. Öyle bir hissederek çaldı ki Kıvırcık Ali ile bütünleşirdi. Sonra Kıvırcık Ali’nin rahmetli olduğunu duyduk. Bütün işi gücü bıraktık, insanlık görevimizi yapalım dedik. Çünkü müziğini dinledik, bir kul hakkı vardı, cenazesine gittik. Böyle bir gecede onu anmak üzere, ona rahmet dilemenin bir görev olduğunu hissederek buradayım. Sizler de buradasınız, sizlere  teşekkür ediyorum. Ve tekrar Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Program, Grup Turnalar ve Eren Özütemiz’in, Kıvırıcık Ali’nin eserlerini seslendirmesiyle devam etti. Grup Turnalar ve Eren Özütemiz’in, Kıvırcık Ali’nin ardından besteledikleri türküleri de izleyenlerle paylaştıkları gecede duygu dolu dakikalar yaşandı.

x