Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri Yenikapı’da

Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri, bu yıl Yenikapı tanıtım alanında yapılacak. 15-18 Şubat 2024 tarihleri arasında yapılacak memleket günleri ile Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri’nde ziyaretçilere yöresel lezzetler, halk oyunları, mutfak sanatı, sosyal ve kültürel değerler sunulacak.

Anadolu’da güneşin ilk doğduğu şehirlerin, birbirinden lezzetli yöresel yemekleri misafirlere tanıtılacak. Ziyaretçiler, kazlı pilav, hingel, taş köfte gibi geleneksel yemeklerin hazırlanışı öğrenecek, tadına bakacak.

Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri

Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri programına göre etkinlik boyunca çok sayıda yöresel sanatçı sahne alacak. Sahneye çıkacak şarkıcıların arasında Yudum, Turgay Demir ve Selma Geçer yer alıyor.

Doğu Anadolu mutfağının sembolleri kaşar peyniri, gravyer peyniri, Kars kazı, Ardahan balı, Iğdır kayısısı, yayık tereyağı etkinlik alanında sergilenecek. Etkinlik boyunca Kars, Ardahan ve Iğdır’ın önde gelen sanatçıları tarafından çeşitli konserler verilecek, bölgeye özgü halk oyunu gösterileri düzenlenecek.

Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri, 15 Şubat Perşembe gününden 18 Şubat Pazar gününe kadar Yenikapı’daki etkinlik alanında ziyaretlere açık olacak.