Yoga ve plates matı nasıl temizlenir?

Büyük ihtimalle pek sık yapmıyorsunuz. İşte neden yapmanız gerektiği ve kimyasal kullanmadan kolayca yapmak için ihtiyacınız olanlar. Yoga ve plates matı temizleme konusunda ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgileri sizin için hazırladık.

Uzun süre temizlenmeyen bir yoga ve plates matının çıkaracağı kötü kokudan daha kötü bir şey yoktur. Ya da daha kötüsü, yüzünüzü üzerine koyana kadar kokusunu fark etmemeniz. Gerçek şu ki, yoga matınız bir bakteri mıknatısı haline gelebilir, herhangi bir koku ya da görünür bir leke olmasa da bakterileri barındırabilir. Evet, yoga matınızı temizlemeniz gerek.

Düzenli olarak matınızı silmiyorsanız, en kısa zamanda onu ovalamanız gerekiyor. Ama hemen terlemeyin, yoga matını temizlemek oldukça kolaydır. Muhtemelen tüm malzemeler zaten elinizde mevcut.

Yoga matı temizliği

Yoga matı temizliği için ihtiyacınız olan malzemeler: Boş bir sprey şişesi, su, beyaz sirke, yumuşak kumaş, çay ağacı yağı (isteğe bağlı).

1. Matınızı evin içinde düz bir zemine serin. Eşit miktarda su ve sirkeyi (hem koku ile mücadele eder, hem de antimikrobiyal özelliğe sahiptir), temiz bir sprey şişesi içinde karıştırın ve bir miktar çay ağacı yağı (bir başka antimikrobiyal) ekleyin. Karıştırmak için şişeyi hızlıca sallayın.

2. Mata bol miktarda püskürtün, sonra yumuşak bir bezle ovun. Çevirin ve diğer tarafında da tekrarlayın.

3. Matı asın, böylece her iki tarafı da herhangi bir nemlenme olmadan kuruyabilir. (Duş kabinin üstü uygun bir yer olabilir.) Matı güneşe asmak harika bir fikir gibi görünse de, köpüğü kurutabilir ve ufalanmış hale getirir.

Uzmanlar, eğer düzenli olarak pratik yapıyorsanız yoga matınızı haftada bir kere, marketlerde satılan hazır mat temizleyicileri ile ya da ev yapımı bir temizlik çözümü ile temizlemenizi ya da silmenizi öneriyor.