Pendik Marina Marintürk kimin? Pendik Marina fotoğrafları

Ülker Grubu, 3 marinasını sessiz sedasız bir şekilde 100 milyon Euro’ya Koç’a sattı. Yıldız Holding, sahibi olduğu İstanbul City Port, Göcek Village Port ve Göcek Exclusive marinalarını Koç Grubu’na satarak sektörden çekildi.

Pendik Marina Marintürk kimin?

Ülker Grubu, elinde bulundurduğu Pendik Marina’yı Koç Grubuna sattı. Pendik Marina’nın açılış tarihi, 2010 yılıdır. 131 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan 750 yat kapasiteli Marinatürk İstanbul City Port en son teknik imkanlarla inşa edildi.

Pendik Marintürk kimin

“Koç Holding Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu’nun 23 Mayıs 2014 günü gerçekleşen ihalede İstanbul Kalamış Marina’ya 664 milyon dolarlık teklifi verip, gruba ait Tek-Art Kalamış ve Fenerbahçe Marmara Turizm ortaklığını öne geçirirken, o gün bir başka adım daha atıldı.

Yıldız Holding’in Marintürk adlı şirketiyle işlettiği İstanbul City Port Pendik, Göcek Village Port ve Göcek Exclusive marinalarının işletmesinin Koç Grubu’na geçmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Devir için de 100 milyon Euro’luk bir bedel belirlendi. Pendik Marina’nın marina kısmı Koç Grubuna devredilirken, Marinatürk AVM ise Yıldız grubunda kaldı.

Pendik Marina Marintürk kimin Pendik Marina fotoğrafları

Pendik Marina fotoğrafları

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker’e marinaların Koç’a devrini sorduk, şunları söyledi: “Tam Kalamış Marina ihalesini kazandıkları gün biz de 3 marinayı onlara verme kararını aldık. Şirketlerle duygusal bağ kurmak doğru olmaz. Marina işine yoğunlaşamayacağımız gördük.

Pendik Marina Marintürk

Koç Grubu o alanda olmak ve büyümek istiyor. İşlerini iyi de yapıyorlar. Gözde Girişim’le Turkcell için Çukurova Grubu’na 1,6 milyar dolarlık kaynak sağlama operasyonuna hazırlanan Yıldız Holding, böylece sesiz sedasız marina işinden çıkma yolunu seçti.”