Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü hizmetleri

Maltepe Belediyesi veterinerlik ekipleri kendilerine getirilen sokak hayvanlarını muayene ediyor, çok sayıda noktada ilaçlama ve dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor. Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile iletişim adresi üzerinden iletişime geçerek hayvanlarla ilgili sorunları ihbarda bulunabilirsiniz.

Maltepe Aydinevler Fener Sokak No:4’te hizmet veren Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün telefon numarası (0216) 459 12 72 şeklindedir. Sokakta yaralanmış bir hayvan görürseniz hemen Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü arayın ve yaralı hayvanı hemen alıp tedavi etmeye başlasınlar.

Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü iletişim

Maltepe Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, her geçen gün daha fazla sokak hayvanını muayene ediyor. Sağlık problemleri olan sokak hayvanları toplanıp, kısırlaştırma, kuduz aşısı, sahiplendirme, müşahede gibi işlemlere tabi tutuluyor.

Belediye iştiraki Mataş şirketi tarafından işletilen Maltepe Belediye Kliniğinde evcil hayvanların parazite mücadeleleri ve kuduz aşıları, muayene ve tedavileri, öncelikle kısırlaştırma operasyonları olmak üzere kol, bacak, göz ve batın operasyonları, diş çekimi ve diş taşı temizliği yapılmakta.

Gıda denetimi de yapan ekipler, kent zararlılarıyla mücadele ve ilaçlama konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Gece-gündüz olmak üzere iki vardiya halinde çalışan ilaçlama ekipleri, alanları ve çöp konteynerini ilaçlıyor, sivrisinek üreme odağı ilaçlaması ve dezenfekte işlemi olmak üzere ilaçlama çalışması yapıyor.