Maltepe kurban satış ve kesim alanı adresi

İstanbul Maltepe’de Kurban Satış ve Kesim Alanı için tüm hazırlıklar tamamlandı. Maltepe Belediyesi, 2023 yılı Kurban Bayramı öncesinde, kurban satış ve kurban kesim alanlarındaki çalışmalarını tamamladı. Belediye ekipleri, alanların temizliğinden, kaçan kurbanların yakalanmasına kadar bir dizi çalışmayla vatandaşların hizmetinde olacak.

Maltepe Kaymakamlığı ve Maltepe İlçe Müftülüğü tarafından oluşturulan Maltepe Kurban Hizmetleri Komisyonu’nca belirlenen kurban kesim ve satış alanlarına, Maltepe Belediyesi tarafından hizmet verilecek. Fen İşleri, Zabıta, Temizlik İşleri ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılacak çalışmalarla, kurban satış ve kurban kesim alanlarında, alanların temizliğinden, kaçan kurbanların yakalanmasına kadar bir dizi hizmet yürütülecek.

Maltepe Kurban Satış Alanları

Bunun yanı sıra yaklaşık 400 civarındaki kamyonla kurban atıklarının taşınması, çöp ve atık poşetlerinin alana yerleştirilmesi işlemini gerçekleştirecek olan Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne, zabıta ekipleri yaptıkları denetimlerle eşlik edecek. Ayrıca Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ilçeye getirilecek hayvanların pasaport ve sağlık kontrolleri de gerçekleştirilerek, hayvanların kesime uygun olup olmadığı saptanacak.

Maltepe Kurban Kesim Alanları

Yine her sene olduğu gibi bu sene de vatandaşların hizmetinde olacak 4 kişilik kurban yakalama timi, kaçan kurbanlık hayvanların, “yakalama borusu” adı verilen bir aletle fırlatılan ve içinde sadece uyuşturucu etkisi olan şırınga ile etkisiz hale getirilmesini sağlayacak. Vatandaşların bu hizmetten faydalanabilmeleri için, (0216) 458 99 99 numaralı hattı aramaları yeterli olacak.