İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı

İstanbul’un bazı bölgelerinde kar yağışı başladı. İstanbul’da Anadolu Yakası’nın yüksek kesimlerine kar yağışı başladı. İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışı yağmaya başladı. Kartal’da kar yağışları Yakacık’ta etkili oluyor.

İstanbul’da etkili olan soğuk hava ve fırtına, karla karışık yağmur olarak etkili olurken Anadolu Yakası’nın yüksek kesimlerine kar getirdi. Özellikle rakımı yüksek olan Beykoz, Kurtköy, Yakacık, Aydos gibi bölgelerde kar yağışı görüldü. Havanın soğuması ile birlikte yağışların etkili olduğu bölgelerde günlük yaşam olumsuz etkilendi. Kentin yüksek kesimleri beyaza bürünürken, kartpostallık görüntüler ortaya çıktı.

İstanbul’un yüksek kesimlerinde kar yağışı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara Bölgesi’nin doğusunda ve Batı Karadeniz Bölgesi’nde kuvvetli kar yağışlarının beklendiğini duyurmuştu. Tahminler ışığında kar yağışlı havalar etkisini göstermeye başladı.

Bugünden itibaren İstanbul’u etkisi altına alan soğuk ve kar yağışlı hava, hafta boyunca devam edecek. Hava durumu raporlarına göre, hava sıcaklıkları 10 derece düşerek sıfıra yaklaştı. Bugün gündüz en yüksek 6 derece, gece en düşük 0 derece olan hava sıcaklıkları kentin alçak kesimlerinde hafif yağmur ve karla karışık yağmur olarak etkili olurken yüksek kesimlerde ise kar yağışına dönmesi bekleniyor.