Eminem en iyi şarkıları

Eminem hip-hop’ta ve tüm popüler müzikte tarih yazdı. Tüm zamanların en çok satan hip-hop sanatçısı olarak anılırken, aynı zamanda en popüler rapçilerden biri oldu. Cesur bir mizah anlayışı ve korkusuz bir şarkı yazma duyarlılığı ile müzik dünyasında çok sayıda tartışma yarattı.

Eminem (gerçek adıyla Marshall Bruce Mathers III), 17 Ekim 1972’de St. Joseph, Missouri’de doğdu. Annesi Debbie Nelson Mathers tarafından büyütüldü. 11 yaşında Warren, Detroit’e taşındı. Detroit’in rap dünyasında tanındı ve 1995’te ilk single’ını çıkardı.

Eminem’in en büyük zaferi 2002’de, hayatına dayanan 8 Mile filmindeki başrolüyle büyük eleştiriler aldığında geldi. Film için yazdığı “Lose Yourself”, hip-hop için bir ilk olan En İyi Orijinal Şarkı dalında Akademi Ödülü kazandı.

Eminem, otobiyografisi The Way I Am dahil olmak üzere iki kitap yayınladı ve filmlerde ve televizyonda yer aldı. Marshall Mathers Vakfı, dezavantajlı gençlere yardım ediyor. Rolling Stone, onu Tüm Zamanların En İyi 100 Sanatçısı listesinde sıraladı. Daha fazla konuşmayalım ve Eminem’in en iyi 10 şarkısının klipini sizinle paylaşalım…

1. Lose Yourself

2. Love the Way You Lie

3. Stan

4. Berzerk

5. The Real Slim Shady

6. The Monster

7. When I’m Gone

8. Not Afraid

9. Without Me

10. My Name Is

Tüm bu şarkıları sırasıyla Spotify’daki koleksiyonumuzdan dinleyebilirsiniz.