Kartal’da şiddetli yağış etkili oluyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da soğuk havalar beklediğine dair raporlarının ardından 24 Ocak 2021 saat 12:00’dan itibaren Kartal’da sağanak yağış başladı. Fırtına ile beraber etkili olan yağış rejimi ile beraber hava sıcaklıkları da önemli miktarda düşüş gösterdi.

İstanbul’da bir süredir soğuk havalar etkili olurken hava sıcaklıkları birkaç gündür yükselse de bugün itibariyle yeniden mevsim normallerine indi. Pazar günü öğlen saatlerinde sağanak yağış etkili olmaya başladı. Bu yağmurlu hava dalgası ile beraber Meteoroloji uzmanlarının açıkladığı son raporlara göre hava sıcaklıkları hissedilir derecede düştü.

En son hava raporuna göre, Kartal’da rüzgar güney – güney batı yönünde 19 km hızla etkisini gösteriyor. Kartal’da hava sıcaklığı 13 dereceye kadar düştü. Yağmurun gün boyunca aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Gece saatlerinde parçalı ve çok bulutlu bir hava bekleniyor. Pazartesi günü de serin ve bulutlu bir hava bekleniyor. Pazartesi günü yağmurun öğleden sonra etkili olacağı tahmin ediliyor.

Pazartesi günü saat 12:00’dan sonra sağanak yağmurlu geçişlerin olacağı tahmin ediliyor. Hava durumu raporlarına göre yağışların akşam saatlerine doğru etkisini arttırması bekleniyor. Özellikle saat 14:00 ila 17:00 arasında sağanak yağışlı ve rüzgarlı bir hava ile fırtına çıkması bekleniyor. Hava sıcaklıkları pazartesi günü 13 derece olacak. Akşam saatlerinde çok bulutlu bir hava beklenirken salı günü de öğleden sonra yağmur geçişleri olabilir. Ancak havalar çarşamba ve perşembe günleri soğuyacak. Salı günü hava sıcaklığı 16 derece olurken, perşembe günü 6 derece olacak.