Ahmet Cin kimdir? Memleketi ve biyografisi

AK Parti’nin İstanbul Pendik belediye başkan adayı Ahmet Cin oldu. Sakaryalı olan Ahmet Cin aynı zamanda AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı görevini sürdürüyor. Siyasi ve Hukuki işler Başkanı olan Ahmet Cin, Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı.

Ahmet Cin isminin Pendik ile anılmasının ardından vatandaşlar arasında Ahmet Cin kimdir, kaç yaşındadır, öz geçmişi nedir soruları merak konusu oldu. Sizin için Ahmet Cin hakkında detaylı bilgileri yazdık.

AHMET CİN KİMDİR?

Ahmet Cin Sakarya’da doğru. İlkokulu Sakarya’da, orta öğrenimini İstanbul Pendik’te tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni bitiren Ahmet Cin, askerlik hizmetini Amasya’da yaptı.

Pendik’te mühendislik plastikleri imalat ve ihracatı yapan şirketi ile sanayi sektöründe hizmet vermekte olan Cin, aynı zamanda Mali Müşavir’dir. Siyasete, Refah Partisi Pendik İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlayan Cin, Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkan Yardımcılığı da yaptı.

Ahmet Cin hakkında haberler

Ahmet Cin, Kenan Şahin’in çiftliğini satışa çıkarttı

AK Partili Pendik Belediyesi, 10 ay önce önceki başkan Kenan Şahin’in kurduğu bin adet küçükbaş hayvan kapasiteli çiftliği satışa çıkarttı. 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Şahin’in yerine AK Partili Ahmet Cin belediye başkanı olmuştu. Cin’in ilk icraatları Şahin tarafından kütüphane olarak yapılan bir binayı kafeterya ya da kütüphane olması için oylamaya sunması olmuş, ancak halk kütüphaneyi seçmişti. Cin’in başkanlığını yaptığı belediye bu kez de eski başkan Şahin’in kurduğu hayvan çiftliğini satışa çıkarttı.

Erdoğan: Ahmet Cin boyu kısa ama adı da Cin, çarpar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Pendik’te vatandaşlara seslendi. Erdoğan, “Ahmet Cin, boyu kısa olduğuna bakmayın. Teröristler ona diyet ödetemez. Adı da cin, hemen çarpar.” dedi.

Mehmet Ağar ile yan yana sıcak görüntüler

cin-mehmet-agar

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ile Adalet ve İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Görüşmeyle ilgili sosyal medya adresinden açıklama yapan Cin, “Eski Adalet ve İçişleri Bakanımız Mehmet Ağar ve teşkilat mensuplarımızla birlikte 23 Haziran seçimleri üzerine sohbet ettik. Halkımızın ferasetine olan güvenimiz tam her şey #DahaGüzelOlacak.” dedi. İkili arasındaki sıcak muhabbet dikkat çekti.

Ahmet Cin’in protesto edildiği görüntüler

AK Parti ve MHP’nin Pendik Belediye Başkan adayı Ahmet Cin’in 2013 yılında çözüm sürecini destekleyen bir toplantıda, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganlarıyla protesto edildiği ortaya çıktı. Toplantı sırasında, içeride ve dışarıda büyük olaylar çıkmıştı. Olaylara tomalar, coplar ve biber gazları ile müdahale edildi.