Karabük Tanıtım Günleri Maltepe’de

İstanbul’da “Karabük Tanıtım Günleri” düzenlenecek. Karabük Tanıtım Günleri’nin ne zaman düzenleneceği açıklandı. Karabük Tanıtım Günleri, Maltepe etkinlik alanında 8-11 Eylül’de düzenleniyor.

Karabük ilinin kültürünü, tarihini ve yöresel lezzetlerini tanıtmak amacıyla düzenlenecek olan tanıtım günleri, İstanbul Maltepe etkinlik alanında Karabük Dernekler Federasyonu (KARDERFED) öncülüğünde, Karabük Valiliği ve Karabük Belediyesi gibi kamu kuruluşlarının da desteğiyle gerçekleştirilecek.

Karabük tanıtım günleri

Maltepe’de gerçekleştirilecek olan tanıtım etkinliği ile Karabük’ün keşfedilmemiş lezzetleri İstanbulluların beğenisine sunulurken, Karabüklüler de memleketleri ile hasret giderecek. Karabük tanıtım günlerinde Karabük iline özgü çok sayıda yiyecek tanıtılacak. Yöresel çadırda kuruyemiş, bal, tereyağı, peynir, zeytin, karadut, sucuk gibi yöresel yiyecekler satılıyor. Etkinlik alanında yöresel yemekleri yiyebilirsiniz. Kuyu kebabı ve döner mevcut.

karabuk-tanitim-gunleri-hatirasi
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

Karabük Tanıtım Günleri programına göre, 8 Eylül’de Ezgi Mutlu ve Ramazan Çelik’in konserleri olacak. 9 Eylül’de Tayfun Köroğlu ve Seyhan Noter sahne alacak. 10 Eylül’de Hasan Işık, Seher Civelek ve Orhan Canaydın sevenleriyle buluşacak. Etkinliğin kapanış gününde, 11 Eylül’de Sezai Yıldırım, Yalçın Erdem ve Şevket Doğan konserleri olacak.

karabuk-tanitim-gunleri-program
Fotoğraf lisansı: Kartal 24

8 Eylül Perşembe gününden 11 Eylül Pazar gününe kadar ziyaretlere açık olacak “Karabük Tanıtım Günleri” ile Karabük’ün yöresel lezzetleri ve kültürel zenginliği tanıtılacak.