Maltepe Belediyesi yaz okulu kayıtları başlayacak

Maltepe Belediyesi’nin 2021 yılı yaz okullarına kayıtlar haziran ayında alınacak. Yaz okullarında dramadan fen bilgisine, matematikten İngilizce’ye, sinemadan eğlenceli bilimlere, zumbadan jimnastiğe, müzikten el işlerine kadar bir dizi ders ve etkinlik yer alacak. Ücretsiz olarak verilecek yaz okullarına kayıt olunması gerekiyor.

Maltepe Belediyesi tarafından temmuz ve ağustos aylarında yapılacak yaz okulları için kayıtlar haziran ayında alınacak. Yaz okulları kapsamında okuma ve yazma bilen 6-12 yaş arasındaki çocuklara yönelik olarak yaz okulu düzenleyecek. Maltepe Belediyesi’nin yaz okulları bu yıl da büyük ilgi çekecek.

Hafta içi 09.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek kurslar arasında drama, matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, İngilizce, işaret dili, el işi, müzik, sinema, eğlenceli bilim, satranç, masal atölyesi, zumba, pilates ve jimnastik yer alacak. Hafta içi 2 gün Cumhuriyet Eğitim Merkezi, 2 gün bilim atölyesi ve Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek yaz okulunda, Cuma günleri de çeşitli geziler gerçekleştirilecek.

Yaz okuluna kayıtlar, kimlik fotokopisi, 1 fotoğraf, fatura veya ikametgah ile öğrenciyi kurumdan alacak kişinin kimlik fotokopisiyle 10-25 Haziran tarihleri arasında Cumhuriyet Eğitim Merkezi’ne yapılacak.