Kartal’dan Maltepe Girne’ye nasıl gidilir?

İstanbul Kartal'dan Girne'ye hangi Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarıyla gidildiğini öğrenin, takip etmeniz gereken güzergahları bulun

İstanbul Kartal’dan Maltepe Girne’ye toplu taşıma ile nasıl gidildiğini öğrenmek isteyenler için adım adım takip etmeleri gereken güzergah burada. Kartal’dan Maltepe Girne’ye giderken kullanmanız gereken Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarını bulabilirsiniz.

Anadolu Yakası’nın önemli ilçelerinden Kartal, Aydos Ormanı ve Adalar manzarasıyla dikkat çekiyor. Peki Kartal’dan Maltepe Girne’ye giderken hangi yolu takip etmeniz gerekiyor? İşte bu sorunun cevabını sizin için hazırladık…

Kartal Maltepe Girne ulaşım

Kartal’dan Maltepe Girne’ye giderken kullanmanız gereken otobüsün geliş saatini, haritaları, servis değişikliklerini ve tren programlarını bu sayfadan kontrol edin. Kartal’dan Maltepe Girne’ye 2 farklı güzergahtan 7 farklı yol tarifi ile gidebilirsiniz. Bu güzergahlardan biri D-100 üstünden, diğer ise minibüs yolu tarafından Maltepe içinden ulaşmayı ön görür.

Kartal D-100 yakınlarından Maltepe Girne’ye ulaşım

– Kartal’dan M4 (Kadıköy-Tavşantepe) metrosuna binin. Maltepe istasyonunda inin ve 1 nolu çıkıştan çıkın. Girne Mahallesi’ne doğru 930 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz. (13dk).

– Kartal’dan D-100 üstünde Gebze-Harem minibüslerine binin. N.Aslan Ekşioğlu Iöo durağında minibüsten inin. Yukarı yönlü 570 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz. (8dk).

– D-100 üzerinde bir durakta otobüs bekleyin. 251,16C, 16KH, 17K, 130A, 130Ş veya 500T nolu İETT otobüslerine binin. N.Aslan Ekşioğlu Iöo durağında otobüsten inin. Yukarı yönlü 570 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz. (8dk).

Kartal merkezden Maltepe Girne’ye ulaşım

– Egemenlik Bulvarı, Bağdat Caddesi veya Üsküdar Caddesi’nden E5’ten giden Kadıköy minibüsüne binin. N.Aslan Ekşioğlu Iöo durağında minibüsten inin. Yukarı yönlü 570 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz. (8dk).

– Kartal’dan Marmaray trenine binin. Maltepe istasyonunda sahil çıkışından çıkın. Maltepe-Zümrütevler minibüsüne binin. Minibüs Zümrütevler’den sonra Girne Mahallesi’ne gider, orada inin.

– Egemenlik Bulvarı, Üsküdar Caddesi, Kızılay Bulvarı, İnönü Caddesi, Tecerdağı Caddesi, Çanakkale Caddesi, Köroğlu Caddesi, Saraylar Caddesi veya Denizler Caddesi’nden 16A nolu İETT otobüsüne binin. N.Aslan Ekşioğlu Iöo durağında minibüsten inin. Yukarı yönlü 570 metre yürüyerek ulaşabilirsiniz. (8dk).

– Kartal’dan Marmaray trenine binin. Maltepe istasyonunda sahil çıkışından çıkın. Maltepe-Fındıklı Mahallesi, Maltepe-Büyükbakkalköy, Maltepe-Başıbüyük minibüslerinden birine binin. Atatürk Caddesi’nde uygun bir yerde inip Girne Mahallesi’nde gitmek istediğiniz bir yere yürüyerek gidebilirsiniz.