Kartal’dan Maltepe’ye nasıl gidilir?

İstanbul Kartal'dan Maltepe'ye hangi Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarıyla gidildiğini öğrenin, takip etmeniz gereken güzergahları bulun

İstanbul Kartal’dan Maltepe’ye toplu taşıma ile nasıl gidildiğini öğrenmek isteyenler için adım adım takip etmeleri gereken güzergah burada. Kartal’dan Maltepe’ye giderken kullanmanız gereken Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarını bulabilirsiniz.

Anadolu Yakası’nın önemli ilçelerinden Kartal, Aydos Ormanı ve Adalar manzarasıyla dikkat çekiyor. Peki Kartal’dan Maltepe’ye giderken hangi yolu takip etmeniz gerekiyor? İşte bu sorunun cevabını sizin için hazırladık… Kartal’dan Maltepe’ye giderken kullanmanız gereken otobüsün geliş saatini, haritaları, servis değişikliklerini ve tren programlarını bu sayfadan kontrol edin.

Kartal’da D-100’ün (E5) üstünden, Kartal sahilinden veya Kartal’ın mahallelerinden birçok güzergah ile Maltepe’ye ulaşabilirsiniz. Bu yazıda özellikle Kartal’ın çeşitli mahallelerinden Maltepe’ye genel ulaşım ve ayrıca ek olarak Kartal’dan Maltepe’deki bazı bölgelere ulaşım hakkında bilgi alabilirsiniz. Maltepe’nin mahallelerine ve özel olarak ekli bölgelere ulaşımla ilgili bilgi almak için hızlı erişimden ilgili yere tıklamanız gerekmektedir. İşte Kartal’dan Maltepe’ye giderken kullanabileceğiniz güzergâhlar:

Kartal’dan metro ile Maltepe’ye ulaşım

M4(Kadıköy-Tavşantepe) metrosuna binin. Huzurevi istasyonunda 2 nolu çıkıştan çıkın. Sülün Sokak’tan Feyzullah Caddesi‘ne 200 metre yürüyün (3 dakikalık mesafe). Feyzullah Caddesi’nde yolun karşısına geçin ve minibüslerden birine binin: Maltepe – Esenkent, Maltepe – Gülensu Mahallesi – Narcity, Maltepe – Gülsuyu – Gülensu Mahallesi, Maltepe – Narcity – Kiptaş veya Maltepe – Zümrütevler. Bağdat Caddesi‘nde inerek dilediğiniz yere yürüyerek veya uzaklığa göre Kadıköy-Kartal/Pendik minibüslerine binerek gidebilirsiniz.

– M4(Kadıköy-Tavşantepe) metrosuna binin. Hastane-Adliye istasyonunda güney çıkıştan çıkın. Anadolu Adalet Sarayı otobüs durağına gidin (20 metre ileride). 17 S (Bostancı) nolu İETT otobüsüne binin. Bağdat Caddesi‘nde istediğiniz yerde inebilirsiniz.

Kartal D-100’ün (E5) üst tarafından Maltepe’ye ulaşım

Kartal‘a inen bir otobüse veya bir minibüse binin – binebileceğiniz otobüsler: 134, KM32, 131V, 131Y, 132C, 132S, 132Z, 134CK veya 134GK. Egemenlik Bulvarı‘nda inin – Gidiyorsa Ankara Caddesi durağı daha uygundur. Marmaray Kartal İstasyonu’ndan trene binin Maltepe istasyonunda trenden inin.

Kartal Sahilinden Maltepe’ye ulaşım

Kartal sahilinde, Maltepe yönünde bir durakta otobüs bekleyin veya bir sarı dolmuşa binin. E-9 veya 16D nolu İETT otobüslerine binerek sahil üzerinden Maltepe’ye gidebilirsiniz. 252 nolu İETT ise Bağdat Caddesi’ne çıkıp Küçükyalı’ya gitmekte ve oradan sahile dönmektedir.

Uğur Mumcu Mahallesi’nden Maltepe’ye ulaşım

Kartal‘a giden bir minibüse veya Akşemsettin Caddesi, Şeyh Şamil Caddesi, Şehit Aydın Çelik Caddesi veya D-100/E-80 bağlantı yolu üzerinden 132 S (Yenidoğan – Kartal) nolu İETT otobüsüne binin. Marmaray Kartal İstasyonu’nda otobüsten inin ve trene binin. Trenden Maltepe İstasyonu’nda inin.

– Akşemsettin Caddesi, Şeyh Şamil Caddesi, Samandıra Caddesi veya Millet Caddesi üzerinden 17 S (Bostancı) nolu İETT otobüsüne binin. Bağdat Caddesi‘nde istediğiniz yerde inin veya otobüs Küçükyalı’ya kadar gitmekte ve oradan sahile dönmektedir.

Kartal‘a giden bir minibüse veya Akşemsettin Caddesi, Şeyh Şamil Caddesi, Şehit Aydın Çelik Caddesi veya D-100/E-80 bağlantı yolu üzerinden 132 S (Yenidoğan – Kartal) nolu İETT otobüsüne binin. Egemenlik Bulvarı‘ndan Kadıköy-Kartal/Pendik minibüslerine veya 16 nolu İETT otobüsüne binin. Araçtan Bağdat Caddesi‘nde istediğiniz yerde inerek gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Topselvi veya Yunus Mahallesi’nden Maltepe’ye gitmek

Kartal‘a giden bir minibüse veya Demokrasi Caddesi veya Yunus Caddesi üzerinden KM34 nolu İETT otobüsüne binin. Marmaray Kartal İstasyonu’nda otobüsten inin ve trene binin. Trenden Maltepe İstasyonu’nda inin.