CHP’li İmam Aydın kimdir?

İmam Aydın, CHP’li siyaseti, Kartal Belediye Meclisi üyesi ve Sivaslı iş adamıdır. CHP’li İmam Aydın, Kartal’da tanınmış yerel siyasetçilerden ve sevilen iş adamlarındandır. Sivaslı kimliği ile bilinen Aydın, ilçe siyasetinde önemli isimlerden biridir.

İmam Aydın, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP listelerinden belediye meclis üyeliğine aday olmuş ve belediye meclis üyesi olarak seçilmeye hak kazanmıştır. Özellikle iktidara yönelik eleştirileri ile bilinir.

İmam Aydın kimdir?

İmam Aydın, 5 Haziran 1962 doğumludur. Saadet Akyol Aydın ile evlidir. Kartal Ticaret Lisesi mezunudur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi mezunudur. Ayceren Sürücü Kursu’nun sahibidir.

En son yaşadığı siyasi polemiklerden biri de, İBB’de işten çıkartmalar olduğu iddiasına Kartal Belediye Meclisinde verdiği yanıttır. Kartal’da Mehmet Sekmen dönemini hatırlatmıştır. Mehmet Sekmen’in Kartal’ı CHP’li belediyeden devraldığı dönemi hatırlatan İmam Aydın, “Hatırlar mısınız? Mehmet Sekmen burada belediye başkanı olduğu zaman bırakın 2 ay içinde işe alımları, burada bizim partimize oy verdiğini düşündüğü insanları, sokaklarda çöpleri süpürttürerek adeta taciz ederek işten atılmalarına sebebiyet vermişti. sokakları süpürmeye razı oldular. o da yetmedi, onların tamamını hem Pendik Belediyesi, hem de Kartal Belediyesi işten attı. Aylarca kışın sokaklarında, soğukta temizlik yaptılar, çöpleri topladılar.” diye konuştu.