Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi nerede, nasıl gidilir?

Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi hangi İETT otobüs geçer, hangi Metro veya Marmaray durakta inmek gerekir gibi akıllı ulaşım bilgileri ile çalışma saatleri ve telefon numarası.

Maltepe Başıbüyük Mahallesinde yer alan Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi, ormanlık alan içinde yapıldı. 20 bin metrekarelik Marmara Üniversitesi Başıbüyük Sağlık Yerleşkesinde fakülte, klinikler, ofisler ve dersliklerin bulunduğu 3 ayrı blok bulunuyor.

Külliyede toplamda 6.000 m2 büyüklüğünde klinik kapasitesi, iki adet genel anestezi ameliyathanesi, tam teşekküllü post-op yatakhanesi, 5 yatak kapasiteli yataklı servis, iki adet sedasyon altında operasyon odası, 3 adet lokal anestezi altında operasyon odası, 5 adet ileri periodontal tedavi operasyon odası bulunuyor. Marmara Üniversitesi’nin yeni kampüsünün nerede olduğunu ayrıntılı kılavuzumuzdan görebilirsiniz.

Ayrıca 480 m2 alana kurulmuş ve 148 kişi kapasiteli 2 adet Fantom Laboratuvarı, 150 m2 alana kurulmuş, 89 kişi kapasiteli Manipülasyon Laboratuvarı, 150 m2 büyüklüğünde protez teknisyen laboratuvarı, her biri 150 m2 ve 125 kişi kapasitesine sahip, her türlü görsel ve işitsel sunum teknolojisiyle donatılmış 3 adet amfi, 330 kişi kapasitesine sahip, 550 m2 büyüklüğünde, son nesil görsel ve işitsel teknik imkanlarla donatılmış bir adet konferans salonu da bulunmakta.

Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’ne nasıl gidilir?

Adres: Başıbüyük Mahallesi, Başıbüyük Yolu Marmara Üniversitesi Başıbüyük Sağlık Yerleşkesi 9/3, 34854 Maltepe / İstanbul. Telefon numarası: +90 216 777 0 777.

Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi Maltepe Yerleşkesi içindeki Marmara Üniv. Kontrol Kapısı otobüs durağı ile ulaşılır. Duraktan 17L, KM41, KM45 İETT otobüsleri geçer.

Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi’ne ulaşım

1. Maltepe’den ulaşım: C308 Fındıklı / C64 Başıbüyük / C64 Büyükbakkalköy minibüsü ile gidebilirsiniz. Ayrıca KM42 / 133F İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Hem otobüs hem de minibüsler Yalı Mahallesi sahilden kalkar ve Atatürk Caddesi üzerinden yukarı çıkar. Ayrıca D-100’de Büyükyalı Kavşağı kısmına kadar KM41 / KM45 İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. Minibüsten Süreyyepaşa Göğüs Hastanesi durağında inip 10 dakika yürüyerek ulaşabilirsiniz.

2. Kartal ve Pendik’ten ulaşım: Marmaray ile Maltepe’ye gidin. Trenden inip C308 Fındıklı / C64 Başıbüyük / C64 Büyükbakkalköy minibüsü veya KM42 / 133F İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Ayrıca Metro ile Maltepe’ye gidip KM42 ile aktarma yapabilirsiniz.

3. Kuzey’den ulaşım (Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy): Sancaktepe, Samandıra ve Sultanbeyli’den 132SB İETT otobüsü ile gidebilirsiniz. Çekmeköy’den 14A ile Ataşehir Anadolu Lisesi önünde inip 133F ile aktarma yapabilirsiniz.

4. Tuzla ve Gebze’den ulaşım: Marmaray ile Maltepe inip yukarıda Maltepe için verilen yol tarifine uyabilirsiniz.

Gebze’den 503 nolu otobüs ile D-100’den 500T İETT otobüsüne binerek gidebilirsiniz. Tuzla’dan 200 nolu otobüs veya Harem – Gebze minibüsü ile direkt gidebilirsiniz.

5. Kuzey Batı’dan ulaşım (Beykoz, Ataşehir, Ümraniye): 500T İETT otobüsüne binerek Büyükyalı Kavşağı’nda inip KM41 / KM45 İETT otobüsü ile aktarma yapabilirsiniz.

6. Avrupa Yakası’ndan ulaşım: Marmaray ile Maltepe durağında inip yukarıda Maltepe için verilen yol tarifine uyabilirsiniz. Metrobüsle Söğütlüçeşme’ye geçin ve Marmaray’a binin. Ayrıca Metro ile Maltepe’ye gidip KM42 İETT otobüsüne aktarma yapabilirsiniz.