Pendik Belediyesi yeni adresine taşındı

Pendik Belediyesi, 1989 yılından beri kullanılan ana hizmet binasını depreme dayanıksız olması nedeniyle tahliye edildi. Pendik Belediyesi geçici olarak Esenler Mahallesi’nde bulunan kendi mülkiyetindeki bir binada hizmet verecek. Taşınma işlemleri 16 Aralık’ta başladı ve 1 hafta sürdü.

Pendik Belediyesinin 1989 yılından beri kullandığı ana hizmet binası, geçici yeni yerine taşınıyor. Hazırlıkları tamamlanan belediye binasının 16 Aralık`tan itibaren yeni yerine taşınma işlemleri kademeli olarak yapılacak. Pendik Belediyesi’nin yeni adresi, Esenler Mahallesi Bora Sokak No:5. Vatandaş işlemlerinin aksamaması için bölüm bölüm yapılacak taşınma işlemleri 23 Aralık’ta tamamlandı.

“Mevcut binamızda hiçbir riski göze alamazdık”

Belediyenin ana hizmet binasının taşınmasıyla ilgili açıklamada bulunan Ahmet Cin,“Meydana gelen son depremden sonra belediye binamızda bir ölçüm yaptırdık. Aslında çok tehlike arz eden bir sonuç çıkmadı. Proje ve ihale hazırlıklarında önemli yol katettiğimiz yeni binamızın tamamlanması için belli bir süreye ihtiyacımız var. Hem fiziksel durumu hem de yıpranmış olması nedeniyle mevcut binamızda hiçbir riski göze alamazdık. Bu nedenle geçici bir yere taşınma kararı aldık.Taşınacağımız geçici binanın mülkiyeti bize ait. Yeni binamızın temelini ise yakın zaman içerisinde Eski İmam Hatip Lisesi`nin olduğu alanda atacağız.” dedi.

Mali Hizmetler bünyesinde hizmet veren Tahsilat ve Tahakkuk Vezneleri ile İletişim Merkezi`nin bir bölümü Karanfil Sokak`ta yer alan Ek Hizmet Binasında işlemlerine devam edecek. Meclis toplantıları ise geçici binada yapılacak.