Kartal’a yeni merkez geliyor

Kartal Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel’in 2024 yerel seçim vaatleri arasında yer alan kentsel dönüşüm projeleri dikkat çekiyor. 2019’dan bu yana 5 yıllık görev süresi boyunca Kartal’ın 40 yıldır yapılmayan tüm imar planlarını çözüme kavuşturan Gökhan Yüksel, Kartal’ın Anadolu Yakası’nın merkezi olmasını sağlayacak muhteşem projelerin ve yeni yatırımların müjdesini verdi.

Batı Merkez Etap 1 Ve 2 Kentsel Dönüşüm Projesi

bati merkez

Batı Merkez: Etap 1 ve 2 Kentsel Dönüşümü, yıllardır çözülemeyen bir kentsel dönüşüm sorunuydu. Gökhan Yüksel tarafından neticeye bağlandı ve artık 50-60 yıllık binaların olduğu bölgede kentsel dönüşümün önündeki tüm engeller kalkmış oldu. Bu sayede dönüşüm alanında güvenli konutlar, açık çarşı ve dükkanlar, prestij caddeleri inşa edilecek. Bu bölgenin Kartal’ın Bağdat Caddesi olması bekleniyor.

Kartal’a Yeni Meydan Projesi

yeni meydan

Spor Caddesi’nin Ahmet Şimşek Koleji tarafında kalan tüm yapılar, Kartal Belediyesi’nin proje alanına dahil oldu. Bölgede yeni bir kent meydanı, yer altı otoparkı ve sosyal tesisler inşa edilecek. Cadde çarşı konsepti ile yapılacak açık çarşıda dünyaca ünlü markaların mağazaları yer alacak.

Doğu Merkez Kentsel Dönüşüm Projesi

dogu merkez

Doğu Merkez kentsel dönüşüm projesi, yıllardır devam eden büyük bir imar planının Gökhan Yüksel tarafından sonuna bağlanmasıyla bir hayalden gerçeğe dönüştü. Burada akıllı kent vizyonu ile tasarlanan yepyeni bir semt kurulacak. Bölgeye çok sayıda özel sektör yatırımı yağmaya başladı. Acıbadem Hastanesi ve Eczacıbaşı Spor Salonu burada yapılacak.

Kartal Rıhtım Projesi

rihtim projesi

Kartal Rıhtım Projesi ile Kartal’ın merkezi tamamen yenilenecek. Kartal Meydanı’ndaki beton meydan gidecek, yerine yeşil ile iç içe bir yaşam alanı kurulacak. Ankara Caddesi, Rıhtım Caddesi, Hamam Sokak gibi yerler yeniden düzenlenecek.