Dilipak: Sahillere diktiler gökdelenleri, diken de, diktiren de görecek gününü

Koronavirüs pandemisi hakkında bir süredir komplo teorileri dile getiren Kenevir Kooperatifi Sözcüsü ve Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, koronavirüs için alınan önlemlerin daha çok can alan pek çok konuda alınmadığını savundu. Dilipak, depreme karşı alınmayan önlemlere dikkat çekerek “İstanbul depremi korkulu rüyamız. Sahillere diktiler gökdelenleri, diken de, diktiren de, oraya yerleşen de bu dünyada da ahirette de görecek gününü. Allah, cahil ve zalim bir topluluğa yardım etmez.” diye yazdı.

Dilipak’ın yazısında ilgili bölüm şöyle:

Salgın yayılmaya devam ediyor. Çin “virüsü kontrol altına aldık” diyor, İngiltere “Sürü bağışıklığı” yönetimi test ediyor. Hindistan, Avustralya, Latin Amerika ve Afrika’dan fazla bir ses çıkmıyor. ABD’de bir hareketlilik var. İtalya ve İran’da durum hiç de iç açıcı değil.

Ölüm sebebi sigara olan çok daha fazla insan var ya hu! Sigaraya karşı niye böyle global eylem yok. Ya da alkollü içecekler, bonzai, diğer uyuşturucular için niye dünya ayağa kalmıyor. Bakın, bu virüs herkese zarar vermiyor. Sosyal sigorta ve emekli fonları Korona sayesinde paçayı kurtardılar. Yoksa iflas kaçınılmazdı. Yaşlı ve hastalar için bu mikrop sayesinde kamu ve özel fonlar büyük zarardan kurtulmuş olacaklar. Dünya nüfusu daha gençleşecek!?

DÜNYADA DA AHİRETTE DE GÖRECEK GÜNÜNÜ

Yarın deprem olsa ne olacak. Zaten artık deprem haberleri olağan bir hal aldı. Hemen her gün bir yerde deprem oldu. Beşik gibi sallanıyoruz. İstanbul depremi korkulu rüyamız. Sahillere diktiler gökdelenleri, diken de, diktiren de, oraya yerleşen de bu dünyada da ahirette de görecek gününü. Allah, cahil ve zalim bir topluluğa yardım etmez. İstanbul depremi bitecek sırada Çanakkale var. Sonra Girit’ten Kıbrıs’a, Akdeniz hattı. Oradan Sina’ya, Doğu Akdeniz’de tam da o petrol ve gaz bulunan yerden Lut Gölü üzerinden Maraş’a uzanan fay hattı kırılacak. Sonra Gâvur Dağı önünden Adıyaman’a, doğuya doğru kırılma devam edecek. Bu 1000 yıllık yeni hat, bir de eksen kayması sebebi ile 2000 yıl öncesinin uyuyan fay hatları var. Bunlar hemen arkası arkasına değil, ama zaman içinde hep olacak.