AirPods kulaklık nasıl temizlenir?

Müzik, sesli kitaplar veya podcast’leri düzenli olarak dinliyorsanız, AirPods’larınız, kablolu veya kablosuz diğer kulaklıklarınız gibi oldukça ağır gelecektir. Bir düşünün: AirPods’larınız gün içinde saatlerce kulağınızda durur, pislenir, daha sonra çantanıza veya cebinize atarsınız, yol boyunca toz ve mikropları toplamaya devam eder. Telefon kulaklığı nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız, kulaklıklarınızın tekrar kirlenmemiş görünmesini sağlamak ve kristal netliğinde bir ses sağlamak için bozmadan nasıl temizleyeceğinizi öğrenmek istersiniz.

Ve AirPods kulaklıklarınız zamanlarının çoğunu şarj çantasında geçireceğinden, bunu da temizlemeniz gerekir. İşte kulaklık temizleme konusunda ve şarj çantasını pırıl pırıl hale getirmek için ihtiyacınız olan adım adım kılavuzumuz. Özellikle Apple iPhone kulaklık temizleme konusunda hassasiyet isteyen bir iştir. AirPods’larınız varsa bunu dikkate almanız gerekiyor.

Gerekli malzemeler

  • Tiftiksiz kumaş
  • Pamuklu çubuklar
  • Kuru, yumuşak kıllı fırça (temiz, yumuşak diş fırçası veya antistatik fırça gibi)
  • Yüzde 70 izopropil alkol

Adım adım nasıl yapılır

AirPod’ları Temizleme

  1. İlk olarak AirPod’larınızı temiz ve kuru bir bezle silerek temizliğe başlayın. Onlara zarar verebilecek potansiyele sahip herhangi bir sıvı veya sprey kullanmayın.
  2. Temiz bir pamuklu çubuk kullanarak mikrofon ve hoparlör ağlarını silin.
  3. Ağda toz veya pislik sıkışmışsa, temiz, yumuşak kıllı bir diş fırçası alın ve kalıntıları nazikçe fırçalayın. Kablosuz kulaklığınızı temizlemek için keskin nesneler kullanmaktan kaçının.

AirPods kutusu Nasıl Temizlenir

  1. Kutuyu temiz bir bezle silerek başlayın. Kutunun dış kısmı özellikle kirliyse, bezi yüzde 70 izopropil alkolle nemlendirebilirsiniz, ancak şarj portlarının içine sıvı girmemesine dikkat edin.
  2. Yumuşak kıllı bir diş fırçası kullanarak konektördeki kir veya tozu nazikçe temizleyin. Şarj bağlantı noktalarını temizlemek için kürdan veya bıçak gibi keskin nesneler kullanmayın, çünkü metal temas noktalarına zarar verebilir. Bunun yerine, özellikle teknoloji cihazlarını temizlemek için tasarlanmış anti-statik bir fırça kullanın veya temiz bir pamuklu çubuk deneyin.