Strava nedir, Strava uygulaması ücretli mi?

Koşucular ve bisikletçiler için geliştirilmiş sosyal fitness uygulaması Strava ücretsizdir. Ancak, daha fazla özelliğin kilidini açmak için Strava’ya ödeme yapabilirsiniz. Ortalama bir kullanıcı için ücretsiz sürüm muhtemelen ihtiyacınız olan tek şeydir. Ancak, uzman bir Strava kullanıcısıysanız, ücretli sürümünü düşünün. Strava’nın her iki sürümü hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Strava’nın ücretsiz ve ücretli sürümleri arasındaki fark

Yine, çoğu Strava kullanıcısı ücretsiz sürümden memnun kalacak. Strava’nın ücretsiz sürümü, antrenmanlarınızı izlemenize ve koşu, bisiklet ve yüzme aktivite günlükleriniz için istatistikleri görmenize, ayrıca yerel kulüpleri, fitness etkinliklerini ve zorlukları keşfetmenize olanak tanır.

Ayrıca fitness için bir sosyal medya uygulaması görevi görür ve arkadaşlarınızın gönderilerine, resimlerine ve egzersiz günlüklerine “bravo” vermenizi sağlar. Ücretsiz sürüme ek olarak Strava’nın ücretli bir sürümü de var. Strava ücretli üyelik aşağıdaki ek özellikleri içerir:

 • Özel hedefler belirleyin (haftalık ve yıllık)
 • Koşu ve bisiklete binme için antrenman planlarına erişin
 • Segment lider tablolarını yaşa ve ağırlığa göre filtreleyin
 • Yarış analizi ve canlı performans verilerinin yanı sıra hız, antrenman ve efor analizi alın
 • Bir acil durum kişisinin gerçek zamanlı konumunuza erişmesine izin vermek için “İşaret”i kullanın
 • Özel kalp atış hızı bölgelerinizi bulun
 • Aktif olduğunuz yerlerin kişisel ısı haritalarını görün
 • Performansı diğer sporcularla karşılaştırın
 • Nabız verilerinize göre göreceli eforunuzu anlayın
 • Zaman içindeki zindelik, tazelik ve yorgunluk seviyelerinizi takip edin
 • Gerçek zamanlı segment performansınızın yanı sıra kişisel rekor (P.R.) bilgilerinizi alın

Strava ücretli ve ücretsiz planlara sahip

Bisiklete binmeyi, dağ yürüyüşleri yapmayı ve koşmayı sevenlerin kullandığı sosyal fitness ağı Strava, daha önce ücretsiz olan bazı özelliklerini bir abonelik ödeme planı ile sunuyor. Şirket, kar etmek amacıyla “uzun ömürlülük taahhüdünün” bazı daha karmaşık ve bakım maliyetli araçlarının bazılarının abonelik özelliği ile sunacağını açıkladı.

Strava’da etkinlik kaydı, cihaz desteği ve Strava’nın sosyal ağ öğesi tüm kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaya devam edecek. Güzergah planlama, segment skor tabloları, eğitim panosu, gelişmiş metrikler ve eğitim günlükleri gibi her şey bir aboneliğin parçası olarak sunulacak. Paketler ve Zirve gibi önceki abonelik seçenekleri silindi. 60 gün boyunca ücretsiz deneme sürümü alın ve ardından yıllık olarak faturalandırıldığınızda aylık ödeme yapın.

Şirket, kullanıcılara “her zaman Strava’nın bir sürümünü ücretsiz olarak sunacaklarını” söyledi ve ücretsiz sürümü yüksek kalitede ve kullanışlı tutmayı amaçlarken, yeni özellik geliştirmesinin bundan sonra aboneler için daha fazla olacağını söyledi. Gerçekten de şirket sadece bu yıl içinde, Apple Watch senkronizasyonu, kar sporları metrikleri, yeni haritalar ve önemli rota yükseltmeleri de dahil olmak üzere etkileyici sayıda güncelleme yayınlıyor.

Şirket, kullanıcı geri bildirimlerine dikkat etti, sponsorlu entegrasyonlardan ve feed değişikliklerinden kurtuldu. Şirket, kullanıcı topluluğuna odaklanmaya devam ediyor gibi görünüyor ve düzenli olarak kullananlar için bir abonelik planı sunmaları yadırganmamalı.