Twitter taslak kaydetme, Twitter taslaklar nerede?

Artık tweet’leri planlamak için Tweetdeck veya başka bir üçüncü taraf uygulaması kullanmanıza gerek yok. Twitter artık tweet’leri doğrudan web sitesinden planlamanıza izin veriyor. Bu makalede Twitter’da nasıl taslak kaydedileceğine ve taslakların nerede depolandığına bakıyoruz.

Twitter, Taslaklar adı verilen ve yaygın olarak kullanılmayan bir işleve sahiptir. Taslaklar, daha sonra almak ve yayınlamak üzere sosyal ağda kaydedilmeyen Tweetler veya yanıtlardan başka bir şey değildir. Bu, Tweetimizin içeriğini yazmayı bitirmek için diğer Tweetlerden bilgi toplamak üzere Tweet düzenleyiciden çıkmamız gerektiğinde çok yardımcı olabilir.

Twitter taslak kaydetme nasıl yapılır?

Twitter’da bir tweet yazıp, onu yayınlamadan yazdığımız editörü kapattığımızda; otomatik olarak bize, söz konusu Tweeti Twitter taslakları bölümünde kaydetmek isteyip istemediğimiz sorulacak bir mesaj gösterilecektir. Bu Tweet, Twitter uygulamasındaki Taslaklar bölümüne ve Twitter’ın web sürümündeki Gönderilmemiş Tweetler bölümüne kaydedilecektir.

Yazılan bir tweet’i paylaşmadan kapatmak, daha sonra kullanılabilecek şekilde bu mesajı kaydetmek isteyip istemediğimizi soran bir mesajın görüntülenmesine neden olacaktır. Daha sonra, tüm metni tekrar yazmak zorunda kalmadan yayınlanmasına devam etmek için yalnızca taslaklara kaydedilen Tweeti açmamız gerekecek.

Ancak taslak Tweetler nerede saklanır? Taslak olarak kaydedilen Tweetlere nasıl erişebilir ve düzenlemeye devam edebilirim? Bu soruları yanıtlamak için, Tweetleri taslak olarak nasıl kaydedeceğinizi ve bunları daha sonra düzenlemeyi tamamlamak ve yayınlamak için nasıl kullanacağınızı adım adım gösteriyoruz:

  1. Twitter’ı açın ve Tweet düzenleyicisini açmak için kalem simgesine tıklayın.
  2. Metni yazın ve eklemek istediğiniz her şeyi ekleyin.
    twitter taslak 1
  3. Twitter’ın taslak bölümüne göndermek için: İptal’e veya sol üstteki çarpı işaretine tıklamanız gerekecek.
  4. Seçmeniz gereken bir menü otomatik olarak görüntülenir: Taslağı Kaydet. Şu anda Tweetiniz Taslaklar bölümüne kaydedilecektir.
    twitter taslak 2

Twitter taslaklar nerede?

Cevaplanması gereken bir diğer soru da Twitter’da Taslaklar kısmının nerede olduğudur. Aşağıda sizin için bunu gösteriyoruz.

Bir tweet gönderirken eğer daha önce bir tweeti taslaklara kaydettiyseniz, sağ üstte gönderilmemiş tweetler düğmesi bulunur. Buraya dokunun.

gonderilmemis tweetler

Karşınızda kaydettiğiniz taslaklar olacak. Böylece Twitter’da taslakların nerede olduğunu öğrenmiş oldunuz. Burada istediğiniz taslağı yeniden kullanabilir veya silebilirsiniz.

twitter taslak 3

Taslağı silmek için düzenleye tıklayın ve silmek istediklerinizi seçip sağ alttaki sil düğmesine dokunarak silme işlemini onaylayın.

twitter taslak 4