İstanbul’un tek mavi bayraklı plajı Uzunkum Plajı

İstanbul’un en uzun sahil bandına sahip Şile’nin mavi bayraklı plajı Uzunkum Plajı ziyaretçilerini bekliyor. Çevre güvenliği, temizlik, ulaşım, sağlık ve alt yapı hizmetlerindeki kalite ve kapasite göz önüne alınarak verilen uluslararası mavi bayrak, İstanbul’da sadece Şile’deki Uzunkum Plajı’nda var.

Bir plajın uluslararası Mavi bayrak ödülü alması için 33 kriteri karşılaması gerekiyor. Bu kriterler arasında yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği gibi kriterler bulunuyor. Şile Uzunkum Plajı, bu kriterlere uygun olarak uluslararası Mavi Bayraklı Plajlar kapsamında yer alıyor.

Şile Uzunkum Plajı ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul’da mavi bayraklı plajda denize girmek isteyen vatandaşlar için Şile’deki Uzunkum Plajı, yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği gibi kriterler ile ilgili elde ettiği mavi bayrak sayesinde cazibe merkezi konumunda bulunuyor.

Şile Belediyesi de mavi bayraklı Uzunkum Plajı’nda yaz sezonuna hazırlıklarını yapmak için yoğun bir çalışma içerisinde. Havaların bu yıl daha sıcak olacağı tahmin edilirken, bununla birlikte plaja olan ilginin önceki yıllardaki gibi olması bekleniyor.