Kartal’dan Tuzla’ya nasıl gidilir?

İstanbul Kartal'dan Tuzla'ya hangi Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarıyla gidildiğini öğrenin, takip etmeniz gereken güzergahları bulun

İstanbul Kartal’dan Tuzla’ya toplu taşıma ile nasıl gidildiğini öğrenmek isteyenler için adım adım takip etmeleri gereken güzergah burada. Kartal’dan Tuzla’ya giderken kullanmanız gereken Marmaray tren, metro, İETT otobüs ve minibüs hatlarını bulabilirsiniz.

Anadolu Yakası’nın önemli ilçelerinden Kartal, Aydos Ormanı ve Adalar manzarasıyla dikkat çekiyor. Peki Kartal’dan Tuzla’ya giderken hangi yolu takip etmeniz gerekiyor? İstanbul’un en doğusunda yer alan Tuzla’ya gitmekle ilgili tüm detaylar. İşte bu sorunun cevabını sizin için hazırladık…

Kartal – Tuzla ulaşım

Kartal’dan Tuzla’ya giderken kullanmanız gereken otobüsün geliş saatini, haritaları, servis değişikliklerini ve tren programlarını bu sayfadan kontrol edin. Kartal’da D-100’ün (E5) üstünden, Kartal sahilinden veya Kartal’ın mahallelerinden birçok güzergah ile Tuzla’ya ulaşabilirsiniz.

Bu yazıda özellikle Kartal’ın çeşitli mahallelerinden Tuzla’ya genel ulaşım ve ayrıca ek olarak Kartal’dan Tuzla’daki bazı bölgelere ulaşım hakkında bilgi alabilirsiniz. İşte Kartal’dan Tuzla’ya giderken kullanabileceğiniz güzergâhlar:

Kartal sahilinden Tuzla’ya ulaşım

Kartal sahilden Tuzla’ya en hızlı seçenek, Marmaray trenleridir. Yine de otobüsle aktarmalı gitmeyi tercih ederseniz, iki kat fazla sürede alttaki güzergahla gidebilirsiniz.

Sahildeki duraklardan geçen 16D veya 133T otobüslerine binin. D-100’de Yemek Sitesi durağında otobüsten inin ve C-109 Şifa Mahallesi minibüsüne binin.

D-100 Kartal mevkiinden Tuzla’ya ulaşım

– Cevizli tarafındaysanız KM34 otobüsüne binerek Kartal merkeze inin. Kartal merkezde Marmaray trenine binin.

– Metroya binin ve Pendik istasyonunda inin. 132 veya 133GP veya 132P veya KM27 veya 132A veya KM26 veya 132K veya 132G veya 132E nolu otobüslerden birine binerek Pendik merkeze inin. Pendik merkezde Marmaray trenine binin.

– 251 nolu İETT otobüsüne binin ve Pendik istasyonunda inin. Pendik merkezde Marmaray trenine binin.

Uğur Mumcu Mahallesi’nden Tuzla’ya ulaşım

– Uğur Mumcu Mahallesinden 132S veya 134UK veya KM31 nolu İETT otobüslerinden birine binerek Kartal merkezde inin. Kartal merkezde Marmaray trenine binin.

– Uğur Mumcu Mahallesinden KM3 nolu İETT otobüsüyle Pendik merkeze inin. Pendik merkezde Marmaray trenine binin.