Dropbox otomatik yedekleme nasıl yapılır?

Dropbox, iş ve ev arasındaki boşluğu doldurmak ve şu anda birçoğumuzun yaptığı evden çalışmayı biraz daha kolay hale getirmek için tasarlanmış bir dizi yeni özellik ortaya koydu. Yeni bir araç, bilgisayar yedeklemesi, muhtemelen gecikmiş, ancak projeler ve konumlar arasında biraz daha kolay dönüşümü sağlıyor.

Bugünden itibaren, özellik Mac veya PC’nizde özel sistem klasörlerindeki dosyalarınızı otomatik olarak Dropbox’a yedekler, böylece hareket halindeyken veya donanımınızda bir şey olması durumunda bunlara erişebilirsiniz.

Dropbox otomatik yedekleme özelliği nasıl kullanılır?

  1. Dropbox masaüstü uygulamasında tercihlerinizi açın.
  2. Yedeklemeler sekmesine tıklayın.
  3. Kur’u tıklayın. Not: Dropbox Business ekibindeyseniz ve bu seçeneği görmüyorsanız, yöneticiniz etkinleştirmenize izin vermemeyi seçmiş olabilir.
  4. Yedeklemek istediğiniz klasörleri kontrol edin. İş ve kişisel hesaplarınız bağlıysa, klasörlerinizi yedeklemek istediğiniz Dropbox hesabını seçin.
  5. Kur’u tıklayın ve adımları izleyin. Mac kullanıcıları: Dropbox’a klasörlerinize erişim izni vermeleri istendiğinde Tamam’ı tıklayın.

Dropbox otomatik yedekleme

Dosyaları özel klasörlere tahsis etmeden önce, şimdi tüm klasörleri yedekleyecek ve bir şeyler ters gittiğinde kullanıcılara çok daha kapsamlı bir beklenmedik durum planı verecektir. Ayrıca, yedeklemeyi gerçekleştirdiğinizde bilgisayarınıza bağlı oldukları sürece bağlı sürücüleri (harici sabit sürücüler gibi) de senkronize eder.

Piyasada bu tür şeyleri zaten yapan çok sayıda ürün var – örneğin OneDrive – ancak birçok insan Dropbox’ı kullandığından, bu özelliği zaten aşina oldukları bir ürüne entegre etmek mantıklı. Aslında, her zaman bir dereceye kadar Dropbox’ın bir işlevi olmuştur, ancak daha kapsamlı bir adlandırılmış ve paketlenmiş özellikte, onu diğer yedekleme ürünler için rakip yapar. Ayrıca, Dropbox’ın Professional ve Plus paketlerinin bir parçası olarak gelse de, Dropbox Basic’te de yer alıyor, bu da ekstra ücret ödemeyeceğiniz anlamına geliyor.