Kartal’da 100’den fazla metruk bina yıkıldı

İstanbul Kartal’da son 1 yılda 104 metruk bina yıkıldı. Kartal Belediyesi, vatandaşlar ve çevre için tehlike arz eden metruk binaların yıkım çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Yukarı Mahalle Ekim Sokak’ta Nergis Parkı karşısında bulunan metruk bir binanın yıkım işlemleri yapıldı.

Uzun süredir madde bağımlılarının meskeni haline gelen bina, bölge sakinlerinin şikâyeti üzerine Kartal Belediyesi tarafından yıkıldı. Kartal’ın merkez sit planlarında yer alan binanın yıkımı için başlatılan hukuki süreç tamamlanan bina, Kültür Varlıklarını Koruma Kurulundan çıkarılan yazı sonucu yıkıldı.

Metruk binayı işgal eden tinerciler bir gencin burnunu kırdı

Metruk binadan şikayetçi olan mahallelilerden Remziye Ç., “Binayı mesken tutanlar kardeşimin burnunu üç yerinden kırdılar. Bir an önce bina yıkılsın, bir daha böyle durumlar yaşanmasın diye başvuruda bulunduk. Gerekeni yaptığı için Kartal Belediyesi’ne ve bizlere destek olan muhtarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Yukarı Mahalle Muhtarı Ünal Özuğurlu da uzun yıllardır mahalle sakinleri için büyük risk oluşturan binanın yıkılması için gereken duyarlılığı gösterdiği için Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkürlerini ifade etti.

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Apaydın ise, Kartal Belediyesi’nin son 1 yılda 104 metruk binayı yıktığını söyledi.