Ekip çalışması uygulamaları

Sizin için ekip çalışması uygulamalarının eksiksiz bir listesini hazırladık. Ekip ortamında fikirleri bir araya getirirken güvenilir iletişim araçlarına ihtiyacınız vardır. Ekibin tüm üyeleri, fikirlerini herkes aynı sayfada tutarken paylaşır. Aynı fiziksel ofis alanında birlikte çalışırken bu daha kolaydır. Peki ya uzaktan iletişim kurmaya ya da dünyanın dört bir yanındaki serbest çalışanlarla çalışmaya ne dersiniz?

Bu yazıda, bire bir ve bir ekip sohbeti için bir sohbet sistemini yönetmek için en iyi 10 aracı sunmak istiyorum. Listede bol miktarda ücretsiz ürün ve hatta anlık mesajlaşmadan daha fazlasını sunabilen birkaç ücretli ürün var. İlk sırada Slack’a yer verdik ve diğer uygulamalar ise Slack benzeri uygulamalardır. Ancak, her iletişim aracı farklıdır ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulmak için okumaya devam etmeniz gerekir.

1. Slack

Son birkaç yıldır, Slack, özellikle uzak çalışma kültürlerine sahip şirketler için bir takım sohbet uygulaması için yükselen yıldız olmuştur. Sohbet kanallarını gruplara göre grupladığı IRCQ’dan çok ilham alıyor ve ayrıca özel kanallarınız da olabilir.

Slack, web, mobil veya masaüstü bilgisayarlar için herhangi bir uygulama aracılığıyla dosya paylaşmanıza ve fotoğraf veya diğer ortam türlerini gömmenize olanak tanır. Bunun da ötesinde, Slack’i Google Takvim, Gmail, Jira, Github ve Gitlab gibi harici uygulamalarla ve daha pek çok şeyle entegre edebilirsiniz.

Slack, bazı sınırlı özelliklere sahip bir Ücretsiz katman planı ile birlikte gelir, ancak çoğu küçük veya başlangıç kuruluşu için yeterli olmalıdır. Ekran paylaşımlı grup çağrıları, sınırsız uygulamalar, misafir hesapları ve paylaşılan kanallar gibi premium özelliklere ihtiyacınız varsa, kullanıcı başına aylık 8 ABD doları ile ücretli seçeneğine sahip olabilirsiniz.

slack

2. Basecamp

Online diğer birçok proje arasında, Basecamp internet tabanlı şirketler için mükemmel bir seçim olmuştur. Basecamp hizmeti, yöneticilere görevler, grup notları, dosya indirmeleri ve grup sohbeti atamalarını sağlar.

Herhangi bir projeyi herhangi bir sayıda insanla çevrimiçi organize etmenin güçlü bir yoludur. Basecamp ile çalışmalarınızı ayrı projelere ayırırsınız. Her proje eldeki iş ile ilgili her şeyi içerir; katılan herkes, her tartışma, her belge, dosya, görev, önemli tarih, vb.

basecamp

3. Zoom

Zoom, bir video toplantısı veya konferansı düzenlemek için popüler bir seçimdir. Diğer platformlara kıyasla güvenilirliği ile bilinir ve bir toplantıya katılmayı çok kolaylaştırır.

Davetli, bir Zoom hesabı oluşturmak veya video konferansa katılmak için birkaç adım atlamak yerine, davetiyede sağlanan bağlantıyı tıklayıp adlarını belirtebilir ve hepsi ayarlanır. Web sitesinden veya masaüstü uygulamasından katılabilirler.

Zoom birçok insanın evden çalışabilmesi için olanaklar sağlamada önemli bir rol oynamıştır. Birçok öğrenci ve öğretmen evde eğitim için kullanıyor ve birçok şirket ilk kez evden çalışan çalışanlarıyla bağlantı kurmak için kullanıyor.

zoom

4. Google Meet

Google Meet, tek bir kişiyle veya bir grup kişiyle sohbet etmenin kolay bir yoludur. Google Hangouts ve diğer Google sohbet ürünleri tek bir sohbet grubunda yalnızca en fazla 25 kişiyi barındırabilirken, Google Meet işletmeler için tasarlanmıştır ve böylece gerektiği kadar çok kişiyi ağırlamanıza olanak tanır.

Zoom’a oldukça benzer çalışır; Google hesabındaki kullanıcıları davet edebilir veya toplantıya katılmak için gizli bir toplantı kimliğine sahip yabancılara davetiye gönderebilirsiniz. İlk başta GSuite ürününün bir parçası olan Google Meet, artık herkes için ücretsizdir.

google-meet

5. Microsoft Teams

Adından da anlaşılacağı gibi Microsoft Teams, Microsoft’tan her türlü grup için tasarlanmış bir sohbet ve işbirliği platformudur. Microsoft serilerinin bir parçası olarak Microsoft Teams, Office 365 dahil diğer ürünlere bağlıdır.

Microsoft Teams, çok cömert özelliklere sahip ücretsiz bir katman planı sunar. Ücretsiz plan zaten sınırsız sohbet mesajı, misafir erişimi, video ve sesli aramalar ve Word, Excel ve PowerPoint’in web sürümüne erişim içeren bir grup sohbetine ve aracına sahip olabilir.

microsoft-teams

6. Roket.Chat

Rocket.Chat açık kaynaklı bir takım sohbet yazılımıdır. Herhangi bir kısıtlayıcı özellik olmadan ücretsizdir. Sesli ve görüntülü konferansı kullanabilir, konuk erişimi, ekran ve dosya paylaşımına sahip bir kişiyi davet edebilir, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA), E2E şifrelemesi, düzinelerce OAuth sağlayıcısı ile TOA ayarlayabilirsiniz.

Rocket.Chat, Ubuntu, RedHat, Docker, AWS ve DigitalOcean gibi çeşitli kendi sunucu ve ortamlarında Rocket.Chat’in nasıl dağıtılacağı konusunda oldukça kapsamlı bir kılavuz sağlar. Bu, sohbet uygulamasının ve en önemlisi verilerin tam kontrolüne ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir yazılımdır.

rocket-chat

7. MatterMost

İncelemeye değer başka bir açık kaynaklı sohbet uygulaması MatterMost’tur. Slack alternatifi olarak adlandırılan MatterMost, kesintisiz grup iletişimi için birçok özellik sunar. Ekipler ve kanallarda sohbetler düzenleyebilir, sohbet geçmişinin tam bir aramasını yapabilirsiniz, ayrıca VOIP, video ve ekran paylaşımı yapabilir, dosya, görüntü ve bağlantı paylaşabilir paylaşımı.

Açık kaynaklı bir uygulama olarak, kaynağa tam erişim sağlar ve böylece daha fazla özelleştirilebilirlik sunar. Örneğin, giriş sayfasındaki markayı özelleştirebilir veya mobil uygulamaları beyaz etiketleyebilirsiniz. MatterMost mobil ve masaüstü uygulamaları üzerinden kullanılabilir; son kullanıcılarınız ister Windows, Linux, macOS, ister Android veya iOS’ta olsunlar sohbet edebilir ve işbirliği yapabilir.

matter-most

8. Chanty

Chanty, yapay zeka ve makine öğrenimi ile güçlendirilmiş bir sohbet uygulamasıdır, böylece konuşmaları yakalamanız için en önemli ve alakalı olanı sunmanıza yardımcı olabilir.

Çok cömert bir ücretsiz katman planı sağlar, bu da onu bir bütçe üzerinde başlangıç veya iş için mükemmel bir sohbet uygulaması yapar. Ücretsiz plan ile Chanty, sınırsız genel ve özel görüşmelere, tamamen aranabilir bir geçmişe, yerleşik görev yönetimine ve kuruluş içinde en fazla 10 kullanıcıya sahip olmanızı sağlar.

chanty

9. Podio

Podio adlı başka bir temiz çözüm sadece sohbet için değil. Birden fazla kullanıcıyı idare etmesi gereken projeler için tam bir arka uç yönetim paketidir. Üyelikleri beş ekip üyesi altında ücretsizdir. Bu uygulamalar yapılacak işler, takvimler ve elbette sohbet odalarını içerir.

Google, Facebook ve hatta Windows Live kullanarak doğrudan bağlantı OAuth ile kaydolmak çok kolaydır. Ücretsiz hesap, şirketiniz için işe yarayıp yaramayacağını görmek için tüm uygulamalarını denemenizi sağlar. Kaydolmak ve denemek ücretsizdir, bu yüzden kaybedecek çok şeyiniz yok!

podio

10. Flock

Flock, önemli projeleri tartışmak ve işi yapmak için ekibinizdeki iletişimde verimliliği artırmanıza yardımcı olabilecek bir sohbet ve işbirliği uygulamasıdır. Kanallarda sohbet başlatabilir, doğrudan mesaj veya şirket çapında bir duyuru gönderebilir ve hatta bir posta listesini yönetebilirsiniz.

Bunun da ötesinde, Flock ayrıca “Yapılacaklar” uygulamasına da sahiptir, böylece To-do’nuzu tek bir yerde yönetebilir ve hatta bir sohbeti To-do’ya dönüştürebilirsiniz, ki bu oldukça hoş bir özellik. Flock, sınırsız bire bir ve grup mesajları, video görüşmeleri ve 10 adede kadar genel kanal barındırmanıza izin veren ücretsiz bir planla birlikte gelir.

flock