Yunus timlerine 2020 model 150 adet motosiklet

Asayiş hizmetlerinde etkinliğin ve Motosikletli Polis (Yunus) Timleri sayısının artırılması amacıyla İl Emniyet Müdürlüklerinde kullanılmak üzere temin edilen 150 adet motosikletin teslim töreni, Maltepe’de yapıldı. Törene İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Vali-Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve çok sayıda emniyet mensubu katıldı.

Teslim töreninde katılımcılara hitaben İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “İstanbul Emniyetimize teslim edilen 20 motorla birlikte motor sayımız 371’e ulaşacak. Asayiş hizmetlerindeki 871 yunusumuz, bizim görünür yüzümüz, kalbimiz, kardeşlerimiz. Motor filomuz, artık daha genç, daha modern makinelere kavuşmuş oluyor. Bu motorları teşkilatımıza kazandırdığı için kıymetli İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz ediyorum. Bakanlığımıza, Emniyet Genel Müdürlüğümüze, Asayiş Dairemize, emeği geçen tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Allah kaza vermesin, tekeriniz düz olsun.” ifadelerini kullandı.

150 Motosiklet Asayiş Hizmetlerinde Etkinliği Arttıracak

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı görev alanı çerçevesinde suç ve suçluyla mücadele kapsamında, meydana gelen asayiş olaylarına en kısa sürede müdahale edilmesi, asayiş hizmetlerinde etkinliğin artırılması, suçun işlenmeden önlenmesi, suçluların takibinin daha seri bir şekilde yapılması ve Motosikletli Polis (Yunus) Timleri sayısının artırılması amacıyla 2020 mali yılı alımlarında, 2020 model 150 adet Honda 1100 Africa Twin marka motosiklet alınarak 20 adet motosiklet İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 130 adet motosiklet diğer İl Emniyet Müdürlükleri hizmetlerinde kullanılmak üzere taşra birimlerine dağıtılacak.