Tavşancıl TOKİ ne zaman yapılacak?

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde yerleşim alanlarının dışında bulunan Kömürcüler OSB’nin yerine Tavşancıl TOKİ konutları yapılacak, alan yerleşime açılacak. Tavşancıl TOKİ projesinde 3 etaptan oluşan inşaat çalışmaları devam ediyor.

Tavşancıl TOKİ ne zaman yapılacak?

Tavşancıl TOKİ projesinde çalışmalar hızla devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Tavşancıl Mahallesi’nde başlatılan TOKİ konutları 1. Etap çalışmaları hızla devam ediyor.

Çalışmaları 2021 yılında başlayan Tavşancıl TOKİ projesi, 2024 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacak. Proje üzerinde inşaat çalışmaları son aşamada ve planlanan şekilde ilerlemeler kaydedilirse, 2024 yılında projede ilk teslimler başlayacak.

Tavşancıl TOKİ projesi

Dilovası Tavşancıl Mahallesi’nde 187,6 hektar alanda 3 etapta yürütülen çalışmalar 2021 yılında başladı. TOKİ tarafından 2020 yılı Şubat ayında başlatılan 20 bloktan oluşacak 1. Etap 651 konut, 12 dükkan inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor.

TOKİ tarafından kentsel dönüşüm ve gelişim projesi kapsamında inşa edilecek yatay mimarili, depreme dayanıklı, 651 konut ve 12 dükkan projesinde çalışmalar hızla ilerliyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında inşaatına başlanan TOKİ konutlarımız 1. Etap çalışması hızla ilerlerken diğer taraftan daha sonra yapılacak olan yeni TOKİ konutları 2. Etap kamulaştırma çalışmaları tamamlandı, proje çalışmaları devam ediyor.

Öte yandan, 3. Etapın kamulaştırma çalışmaları devam ediyor.

Tavşancıl TOKİ projesi fotoğraflar

Tavşancıl TOKİ projesinin 1. etap inşaat çalışmalarından fotoğraflar:

Tavşancıl TOKİ 5
Tavşancıl TOKİ 2
Tavşancıl TOKİ 3
Tavşancıl TOKİ 4